SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Tysiące za cztery rundy walki. Ile zarobili Artur Szpilka i Adam Kownacki?

Tysiące za cztery rundy walki. Ile zarobili Artur Szpilka i Adam Kownacki?

17.07.2017, godz. 07:03
Adam Kowancki, Artur Szpilka
Adam Kowancki (L) i Artur Szpilka podczas walki w Nassau Coliseum Long Island w Nowym Jorku. Pojedynek zakończył się wygrana Adama Kownackiego, który znokautował Artura Szpilkę w 4. rundzie. (15 lipca 2017 roku) foto: Super Express

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego pod Nowym Jorkiem doszło do polskiej walki Artur Szpilka - Adam Kownacki. Drugi z pięściarzy zakończył ją na swoją korzyść już w czwartej rundzie, a teraz dowiedzieliśmy się, ile zarobili obaj zawodnicy. Okazuje się, że mimo porażki więcej od rywala zainkasował popularny "Szpila".

Gala w USA była dla obu pięściarzy niezwykle ważna. Dla Szpilki, bo był to dla niego powrót do ringu po półtorarocznej przerwie. Dla Kownackiego, bo zwycięstwem mógł sobie otworzyć drzwi do wielkiej kariery, a w dalszej perspektywie nawet do starcia o mistrzostwo świata. I od pierwszego gongu widać było, że obaj mają ogromne apetyty na triumf.

Z minuty na minutę przewagę osiągał jednak Kownacki, który wykorzystywał brak gardy u rywala. Raz po raz trafiał go w szczękę, a w czwartej rundzie Szpilka wreszcie padł na deski. Co prawda po chwili się podniósł, ale "Babyface" dopadł do rywala i spuścił na niego prawdziwy grad ciosów, a sędzia musiał przerwać walkę.

Na gali Premier Boxing Champions starcie dwóch Polaków nie było walką wieczoru, dlatego też obaj musieli liczyć się ze znacznie mniejszymi gażami, niż inni pięściarze. Dan Rafael, znany amerykański dziennikarz, opublikował listę płac zawodników, którzy 15 lipca walczyli na Long Island. Ani Szpilki, ani Kownackiego nie było nawet w czołowej trójce.

Co ciekawe mimo porażki "Szpila" zarobił więcej od swojego rywala. Na gali zarobił bowiem 150 tysięcy dolarów, czyli ponad pół miliona złotych. Z kolei Kownacki za swoje zwycięstwo zainkasował 100 tysięcy dolarów, czyli ponad 360 tysięcy złotych. Na największe pieniądze mogli liczyć pięściarze, którzy rywalizowali w walce wieczoru. Omar Figueroa Junior i Robert Guerrero dostali po 250 tysięcy dolarów (ponad 900 tysięcy złotych). Taką samą kwotę wypłacono Seanowi Monaghanowi, który uległ Marcusowi Browne'owi.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: