SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Wach powalczy z Wilderem zamiast Wawrzyka? Jest wśród kandydatów

Wach powalczy z Wilderem zamiast Wawrzyka? Jest wśród kandydatów

26.01.2017, godz. 10:02
Mariusz Wach
Mariusz Wach foto: CYFRA SPORT

Mariusz Wach może zastąpić Andrzeja Wawrzyka i zmierzyć się z Deontayem Wilderem na gali w Birmingham w stanie Alabama! Tak twierdzi dziennikarz ESPN Dan Rafael, który wcześniej informował o stosowaniu dopingu przez Wawrzyka. Z kim jeszcze może się zmierzyć Amerykanin?

Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO) stracił szansę na walkę o pas mistrzowski wagi ciężkiej federacji WBC w najgłupszy dla sportowca sposób. Chciał wszystkich oszukać, ale kłamstwo ma krótkie nogi. Badania moczu wykazały, że bokser stosował stanozolol (steryd anaboliczny), który pozwala na zwiększenie masy mięśniowej w krótkim czasie (więcej o tym środku TUTAJ). Organizacja WBC natychmiast odwołała walkę i szuka zastępcy dla Deontaya Wildera (37-0, 36 KO).

Dan Rafael z ESPN przedstawił na Twitterze czwórkę kandydatów, którzy mogą zastąpić Wawrzyka 25 lutego na gali w Birmingham. Wśród wymienionych znalazł się Mariusz Wach (32-2, 17 KO), który po raz ostatni walczył w maju 2016 roku. Wtedy jednogłośnie na punkty pokonał Marcelo Luiza Nascimento. Wach również nie jest sportowym aniołkiem. W przeszłości, podobnie jak Wawrzyk, wpadł za stosowanie stanozololu.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: