SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Walka Fury - Kliczko znowu odwołana! Kolejna kontuzja Brytyjczyka. Król jest nagi i straci pasy?

Walka Fury - Kliczko znowu odwołana! Kolejna kontuzja Brytyjczyka. Król jest nagi i straci pasy?

24.09.2016, godz. 09:43
To nie Kliczko, to był KICZko
To nie Kliczko, to był KICZko foto: AP

Kolejny raz musimy napisać to samo: nie dojdzie do walki Tysona Fury'ego i Władimira Kliczki o pasy mistrzowskie wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBO zaplanowanej na 29 października tego roku. Oficjalnie, ponieważ Brytyjczyk znowu zmuszony jest walczyć z urazem. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Król Cyganów zwyczajnie boi się Ukraińca i woli oddać pasy bez pojedynku w ringu!

Fury znowu jest kontuzjowany. Wstępnie obaj panowie mieli walczyć 9 lipca. Wówczas Brytyjczyk doznał skręcenia kostki. Pokazywał nawet zdjęcia opuchniętej kończyny. Pojedynek przełożono więc na październik, ale aktualny mistrz świata wciąż nie sprawiał wrażenie zdeterminowanego by w ogóle dopuścić do pojedynku. Doszło do tego, że przez pojedynkiem w Manchesterze nie zjawił się nawet na konferencji prasowej. Powód? Zepsuty samochód. Teraz ponownie komunikat zdaje się brzmieć dość enigmatycznie. Król Cyganów zaniemógł i najlepiej, jakby termin walki ponownie został przesunięty. Na bliżej nieokreślony termin.

Kliczko wydaje się już zniecierpliwiony. Zapowiadał, że zmiażdży rywala, który nieoczekiwanie odebrał mu pasy mistrzowskie kategorii WBA, WBO i IBO. Że drugi raz nie popełni tego samego błędu i znokautuje przeciwnika. Sam Fury odpowiadał, że Ukrainiec nie ma z nim najmniejszych szans. Tyle że w tym samym czasie rezygnował z treningów i chwalił się dziennikarzom swoją pokaźną tuszą.

A teraz prawdopodobnie straci pasy mistrzowskie, a bitwa o nie rozstrzygnie się wreszcie na ringu. Po 10 miesiącach oczekiwania nikt już nie chce słuchać kolejnych tłumaczeń Brytyjczyka.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: