SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Walka Povetkin vs. Stiverne odwołana! Sterydy we krwi Rosjanina

Walka Povetkin vs. Stiverne odwołana! Sterydy we krwi Rosjanina

17.12.2016, godz. 10:50
Alexander Povetkin
Alexander Povetkin foto: EAST NEWS

Długo wyczekiwana walka Aleksander Povetkin vs. Bermane Stiverne została odwołana! Jose Sulainman, prezydent World Boxing Council ogłosił wyniki testów antydopingowych, które pokazują, że Rosjanin zażywał surowo zakazany w świecie boksu steryd zwany ostaryną. Rywal Povetkina jest oburzony i nie stroni od ostrych komentarzy...

Bermane Stiverne
Bermane Stiverne

Kontrowersji przed walką Povetkin - Stiverne ciąg dalszy! Dziś w nocy prezydent Świetowej Federacji Bokserskiej, Jose Suleiman, odwołał pojedynek Rosjanina z Kanadyjczykiem. Powodem anulowania walki są wyniki kotroli antydopingowej, podczas której okazało się, że Povetkin nie przygotowywał się do walki w naturalny sposób. Były Mistrz Świata zażywał substancje zakazaną, selektywny modulator receptora androgenowego - ostarynę.

To już nie pierwsze odwołanie walki związane z owym sterydem. Sobotni pojedynek nie dojdzie do skutku, co bardzo rozwścieczyło doświadczonego kanadyjskiego boksera - Jestem zawiedziony! To szczyt nieprofesjonalizmu. Teraz walka nie odbędzie się na pewno - komentuje wyraźnie zdenerwowany.

Stiverne ogłosił, że nawet jeśli Federacja nie odwoła walki, on nie weźmie w niej udziału. Rywalizacja między Povetkinem (30-1-0, 22 KO’s), a Stivernem (25-2-1, 21 KO’s) miała wyłonić pretendenta do tytułu Mistrza Świata wagi ciężkiej. Zwycięzca walki miał zmierzyć się z obecnym mistrzem - Deontayem Wilderem!

Kanadyjczyk uważa, że należy mu się walka z Wilderem, mimo odwołania eliminacyjnego pojedynku z Povetkinem - Wracam do domu, ale moja kariera ciągle się rozwija. Myślę, że powinienem stanąć do walki z Wilderem! - komentuje Stiverne.

To już nie pierwsza dopingowa afera przed niedoszłą walką. Jeszcze w maju wykryto w krwi Rosjanina medonium, natomiast Kanadyjczyk został oskarżony o zażywanie substancji narkotyzującej. Tamte zarzuty były jednak niczym w porównaniu z wynikami ostatniej kontroli, po której odwołano walkę!

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: