SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Szpilka znów nie powalczy z Breazeale'em?! "Ten cały boks jest poje***"

Szpilka znów nie powalczy z Breazeale'em?! "Ten cały boks jest poje***"

16.05.2017, godz. 07:22
Artur Szpilka
foto: EAST NEWS

Artur Szpilka miał latem wreszcie wrócić do ringu po półtorarocznej przerwie. Jego promotor Andrzej Wasilewski zapowiedział, że rywalem Polaka będzie Dominic Breazeale, który w lutym już raz odwołał pojedynek. I wiele wskazuje na to, że znów nie chce się mierzyć z 28-latkiem! Poinformował o tym sam pięściarz z Wieliczki na Twitterze. - Ten cały boks jest poje***. Leszcze, same leszcze - skomentował.

Artura Szpilki w akcji nie oglądaliśmy od stycznia 2016 roku, kiedy to został brutalnie znokautowany przez Deontaya Wildera w walce o tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Od tamtej pory wracał do formy, ale zmagał się też z licznymi problemami zdrowotnymi, które skutecznie uniemożliwiały mu ponowne treningi. Wydawało się, że w ringu obejrzymy go 25 lutego na gali w Birmingham. To właśnie wtedy miał się zmierzyć z Dominikiem Breazeale'em, ale walka z Amerykaninem w ostatniej chwili została odwołana.

Miało do niej jednak dojść w czerwcu lub lipcu. Tak przynajmniej wynikało z doniesień promotora Szpilki Andrzeja Wasilewskiego. Choć pojedynek nie był oficjalnie potwierdzony, to polski pięściarz był niemalże przekonany, że wreszcie skrzyżuje rękawice z 31-letnim dwumetrowcem. Ale wygląda na to, że do ich starcia znów nie dojdzie!

- Ten cały boks jest poje*** !!! Dziś trener mi mówi ze DB nie chce ze mną walczyć .. a jeszcze kilka dni temu chciał. Leszcze, same leszcze - napisał na swoim profilu na Twitterze Szpilka. Wpis ten skomentował Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu, który stwierdził, że celem Breazeale'a jest najprawdopodobniej walka o pas mistrzowski z Wilderem, a do tego sowite wynagrodzenie. Wszystko to zamiast ryzykownego i niekoniecznie opłacalnego finansowo pojedynku z nieklasyfikowanym w rankingach Polakiem.

- Jeszcze kilka dni temu Amerykanin chciał ze mną walczyć, teraz już nie chce. Leszcz i tyle. Nawet nie wiem, czy jest jakaś inna opcja, do trzech dni ma być wszystko jasne. Tym wiecznym oczekiwaniem jestem już jednak bardzo zmęczony i bardzo zdenerwowany - powiedział z kolei Szpilka w rozmowie ze Sport.tvp.pl.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: