SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Andrzej Wawrzyk brał DOPING! Polak może zapomnieć o mistrzowskim pasie

Andrzej Wawrzyk brał DOPING! Polak może zapomnieć o mistrzowskim pasie

25.01.2017, godz. 13:29
Andrzej Wawrzyk
Andrzej Wawrzyk foto: Super Express

Andrzej Wawrzyk na dopingu! 25 lutego na gali w Birmingham w stanie Alabama Polak miał walczyć o pas mistrzowski wagi ciężkiej organizacji WBC z Deontayem Wilderem, ale pojedynek został odwołany. Doniesienia o dopingu Wawrzyka potwierdzili amerykańscy dziennikarze i prezydent federacji! Polak stosował stanozolol.

O stosowaniu dopingu przez Andrzeja Wawrzyka jako pierwszy poinformował Dan Rafael, znany ekspert bokserski stacji ESPN. Napisał na Twitterze, że Wawrzyk oblał testy antydopingowe, które zostały przeprowadzone 15 i 16 stycznia w Warszawie. W próbce moczu boksera wykryto stanozolol (steryd anaboliczny)!

Doniesienia o stosowaniu dopingu przez Wawrzyka potwierdził również na Twitterze Mauricio Sulaiman - prezydent federacji WBC. Walka Wawrzyka z Wilderem, która miała się odbyć 25 lutego, natychmiast została odwołana!

Przypomnijmy, że na tej samej gali walczyć miał Artur Szpilka, ale on również się nie pojawi w Birmingham. Nie chodzi jednak o wpadkę dopingową. W sumie to wciąż nie wiadomo, dlaczego za "Szpilę" powalczy Izuagbe Ugonoh. Polak zmierzy się z Dominikiem Breazealem.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: