SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Witalij Kliczko szokuje! "W boksie mięśnie nie są ważne"

Witalij Kliczko szokuje! "W boksie mięśnie nie są ważne"

22.03.2017, godz. 14:13
Witalij Kliczko
Witalij Kliczko foto: Super Express

Już 29 kwietnia na Wembley w Londynie odbędzie się hitowa walka o mistrzostwo świata federacji WBA, IBF i IBO w wadze ciężkiej: Władimir Kliczko - Anthony Joshua. Brat Ukraińca Witalij mocno wierzy, że Władimira stać na zwycięstwo w tym starciu. Zauważa, że już dawno przed żadnym pojedynkiem nie był tak skoncentrowany. I jednocześnie zaszokował twierdząc, że w boksie mięśnie... wcale nie są takie ważne!

Na tę walkę czeka cały świat. Dla 40-letniego Kliczki może to być jeden z ostatnich pojedynków w karierze, z kolei 27-letni Joshua największe sukcesy z pewnością ma jeszcze przed sobą. Wielu kibiców stawia właśnie na młodszego Brytyjczyka, ale nie tylko z powodu wieku. Fani zauważają jego niezwykłą muskulaturę i twierdzą, że pod tym względem Kliczko wypada przy nim po prostu blado.

Na temat zbliżającej się wielkimi krokami walki wypowiedział się ostatnio drugi z braci Kliczko - Witalij, który kilka lat temu zakończył już sportową karierę. Ukrainiec przyznał, że Władimir już dawno przed żadnym pojedynkiem nie był tak skoncentrowany, a jego doświadczenie może mieć w ringu kluczowe znaczenie. Odniósł się też do muskulatury Joshuy i trzeba przyznać, że jego słowa mogły niektórych nieco zaskoczyć.

- Wielu ludzi uważa, że mięśnie są ważne w boksie. Ale tak nie jest. Wszystko jest tutaj, w głowie - powiedział starszy z braci Kliczko.  Wszyscy wiedzą jak ważny jest ten pojedynek i dlatego każdy z nas oczekuje wielkiej walki. Tak, oczywiście, ja również czekam na wielki występ Władimira i oczywiście uważam, że 29 kwietnia musi zostać zwycięzcą. On ma już doświadczenie w walkach na dużych arenach, w przeszłości walczył na stadionach i wie, jak radzić sobie z presją tłumu. Dla Joshuy to będzie coś nowego, a dla Władymira nic specjalnego - dodał Witalij Kliczko.

Przypomnijmy - walka Władimir Kliczko vs Anthony Joshua odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie 29 kwietnia. Pojedynek z trybun śledzić będzie 90 tysięcy widzów!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: