SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Witalij Kliczko: Dawno nie rozmawiałem z bratem, decyzję o końcu kariery podjął sam

Witalij Kliczko: Dawno nie rozmawiałem z bratem, decyzję o końcu kariery podjął sam

06.08.2017, godz. 19:54
Witalij Kliczko
Witalij Kliczko foto: Super Express

Nie będzie rewanżowej walki z Anthonym Joshuą, nie będzie kolejnych walk "Dr Steelhammera", Władimir Kliczko zakończył karierę. To jedna z najbardziej zaskakujących decyzji ostatnich tygodni w światowym sporcie. Jak się okazuje, niespodzianką było to również dla brata ukraińskiego mistrza świata wagi ciężkiej, Witalija Kliczki. - Dawno z nim nie rozmawiałem - stwierdził.

Witalij Kliczko w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Bild" nie krył zaskoczenia decyzją Władimira. - Dawno z nim nie rozmawiałem - powiedział. - Podjął decyzję samodzielnie. Mimo to były pięściarz nie ma wątpliwości, że nagły koniec kariery brata to dobra decyzja. - Władimir w boksie osiągnął wszystko. Był mistrzem olimpijskim i mistrzem świata, czym zapisał się w historii. Dziś niczego już nie musi udowadniać. Jestem bardzo dumny z niego i jego dokonań - dodał.

Władimir Kliczko zakończył karierę. Nie będzie rewanżowej walki z Anthonym Joshuą

Świat boksu wciąż natomiast zastanawia się, skąd nagły zwrot w karierze Kliczki. Wspominało się jego rewanżowej walce z Anthonym Joshuą. Wróżono mu jeszcze kilka lat kariery. Lukratywne walki. Pewne wątpliwości wyjaśnił agent sportowca Bernard Boente, stwierdzając, że Ukrainiec po prostu stracił serce do boksu. - Nie było już w nim widać ognia. Wolał odejść w glorii chwały - wyjaśnił decyzję swojego klienta.

A co na to sam zainteresowany? - Potrzebowałem czasu, żeby zastanowić się nad przyszłością. Dziękuję wszystkim kibicom. My też dziękujemy. To była długa i piękna kariera.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: