SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport sporty walki boks Włodarczyk vs Palacios 22.09.2012. Włodarczyk zapewnia: Obudziłem lewą rękę!

Włodarczyk vs Palacios 22.09.2012. Włodarczyk zapewnia: Obudziłem lewą rękę!

20.09.2012, godz. 18:39
Diablo z Jonesem w płatnej telewizji?
foto: Super Express

W sobotę Krzysztof Włodarczyk (31 l.) po raz drugi będzie bronił mistrzowskiego pasa WBC wagi junior ciężkiej w starciu z Francisco Palaciosem (35 l.). Polak wie, co musi zmienić, żeby rewanżowy pojedynek z "Czarodziejem" z Portoryko nie wyglądał tak, jak ten sprzed 17 miesięcy. - Wtedy chciałem go ubić, sprawić mu lanie. Teraz będę bił akcjami, a moją tajną bronią będzie lewa ręka - mówi "Diablo".

Zagraniczni sparingpartnerzy, z którymi Polak trenował na obozie przygotowawczym w Wiśle, wprost nie mogli się nadziwić, że "Diablo" nie jest mańkutem i tak mocno bije teoretycznie słabszą ręką.

- Obudziłem tę lewą rękę - uśmiecha się Włodarczyk. - Ona zawsze była moją mocną bronią, przewijała się gdzieś w moich walkach i najczęściej siała spustoszenie, a ostatnio była trochę uśpiona. Teraz znów ma działać i liczę, że mój lewy prosty zrobi swoje, chociaż muszę uważać, bo nie można polować na jeden jedyny cios - dodaje pięściarz.

Właśnie lewą ręką Włodarczyk powalił w listopadzie Danny'ego Greena (39 l.), zaliczając swój póki co ostatni nokaut na zawodowych ringach. - Green to świetny facet. Po walce przyszedł do mojej szatni uścisnąć mi rękę i pogratulować. Imponują mi tacy rywale i uważam, że technicznie to lepszy pięściarz niż Palacios. Ma więcej klasy - mówi "Diablo".

Od momentu przyjazdu do Polski Portorykańczyk wciąż prowokuje Polaka w mediach. - Nie mogę zrozumieć, jak mistrz świata mógł znów nie pojawić się na konferencji prasowej. Powinien tu być i reprezentować swój kraj! Dziś ponownie mamy teatr jednego aktora i myślę, że podczas walki będzie tak samo - grzmiał Palacios podczas spotkania z dziennikarzami we Wrocławiu, gdzie w sobotę w Hali Stulecia bokserzy wyjdą do ringu.

- A po co ja mam przychodzić na konferencje, skoro przygotowuję się do walki? - pyta prowokująco Polak. - Podchodzę do tego starcia bez nienawiści, bo przecież powinniśmy się szanować. Jeśli chodzi o teatr, to niech Palacios robi sobie te swoje przedstawienia. Mnie interesuje tylko moje przedstawienie, które obędzie się w sobotę w ringu - kończy Włodarczyk.

autor: Konrad Adamczewski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: