SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks World Boxing Super Series: Krzysztof Włodarczyk powalczy z żelaznym Rosjaninem

World Boxing Super Series: Krzysztof Włodarczyk powalczy z żelaznym Rosjaninem

10.07.2017, godz. 06:39
Krzysztof Diablo Włodarczyk
Krzysztof Diablo Włodarczyk foto:

Murat Gassijew (24 l., 24-0, 17 k.o.) to pierwszy rywal Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka (36 l., 53-3-1, 37 k.o.) w prestiżowym turnieju World Boxing Super Series. Stawką pojedynku ćwierćfinałowego będzie nie tylko należący do Rosjanina pas IBF wagi junior ciężkiej, ale również wielka kasa.

Na uroczystej gali w Monako rosyjski czempion wybierał w drafcie rywala jako drugi (po mistrzu WBO Ołeksandrze Usyku) i postawił właśnie na "Diablo". Ziściło się to, nad czym od ponad roku pracował promotor Andrzej Wasilewski (45 l.), który organizował Włodarczykowi walki eliminacyjne do pasa IBF ("Diablo" był oficjalnym pretendentem). Polak po starciach z Rosjanami ma mieszane uczucia, bo w 2013 roku efektownie znokautował Rachima Czakijewa, ale rok później pobił go Grigorij Drozd i odebrał mu pas mistrzowski WBC. - Jestem szczęśliwy, że mogę tu być. Wybrałem Krzyśka, bo to pretendent IBF numer jeden. To twardy zawodnik - chwalił naszego pięściarza niepokonany na zawodowych ringach Gassijew, który nosi przydomek Iron (Żelazny).

- Murat to dobry zawodnik i twardy facet. Damy kibicom dobrą walkę - powiedział "Diablo".

Włodarczyk jakiś czas temu przyznał na łamach "SE", że żył zbyt rozrzutnie. Turniej WBSS jest dla niego szansą na porządny zarobek. Za samo wyjście do ringu otrzyma niecałe 1,5 miliona złotych (400 tysięcy dol.), a w wypadku wygranej dostanie drugie tyle. Zwycięzca turnieju wagi junior ciężkiej zarobi 4,6 mln dolarów! - Perspektywa zarobienia takiej kasy motywuje - powiedział Włodarczyk.

Walka z Gassijewem we wrześniu. Miejsce jeszcze nie jest znane.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: