SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Zgrywus Tyson Fury jednak nie zakończył kariery! Zażartował z kibiców i dziennikarzy

Zgrywus Tyson Fury jednak nie zakończył kariery! Zażartował z kibiców i dziennikarzy

03.10.2016, godz. 20:30
Tyson Fury
foto: EAST NEWS

Niezwykle ciekawym zjawiskiem jest to, że większość bokserów to osoby o bardzo barwnych (nie tylko w pozytywnym sensie) charakterach. Idealnie wpisuje się w to Tyson Fury, który najpierw ogłosił zakończenie kariery, a po kilku godzinach... przyznał, że nie zamierza odchodzić i to był tylko żart! Faktycznie, zabawny...

Tyson Fury to postać bardzo nietuzinkowa, a przy tym bardzo dobry bokser. 28 listopada minionego roku w Dusseldorfie pokonał na punkty Władimira Kliczkę i zdobył należące do Ukraińca pasy mistrzowskie WBA i WBO w wadze ciężkiej. Ostatnio jednak media poinformowały, że w pobranej 22 września próbce moczu wykryto kokainę. Oznacza to, że Brytyjczyk może stracić oba tytuły mistrza świata.

Dzień później stwierdził, że z przyczyn zdrowotnych rezygnuje z zaplanowanej na 29 października rewanżowej walki z Kliczką. Sęk w tym, że przekładał ją już wcześniej. Pierwotnie miała się odbyć 9 lipca, lecz Fury nie chciał walczyć z powodu kontuzji ścięgna Achillesa.

Dziś brytyjski pięściarz znów dał o sobie znać. Najpierw na swoim profilu na Twitterze opublikował wpis, w który ogłosił zakończenie kariery - Boks to najsmutniejsza rzecz, w jakiej brałem udział. W całej tej kupie g...a jestem najwspanialszy i odchodzę na emeryturę - napisał.

Kilka godzin później jednak wszystko odwołał i okazało się, że poprzedni post był tylko żartem, którym zadrwił on z kibiców i dziennikarzy - Myśleliście, że pozbycie się cygańskiego króla będzie takie łatwe? Zostaję! - poinformował, a cały wpis opatrzył hashtagiem "Najlepszy". Fury najwyraźniej lubi szokować, a kibicom pozostaje dalej się zmagać z jego kolejnymi wybrykami i "żartami".

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: