SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki boks Zimnoch może powalczyć z Powietkinem

Zimnoch może powalczyć z Powietkinem

25.04.2017, godz. 14:57
Krzysztof Zimnoch
foto: CYFRA SPORT

Krzysztof Zimnoch (22-1-1, 15 k.o.) pokonał w ubiegły weekend Michaela Granta (48-7, 36 k.o.) przez nokaut w 2. rundzie i już otrzymuje oferty kolejnych walk. Do obozu Polaka zgłosił się nawet były mistrz świata federacji WBA Aleksander Powietkin (31-1, 23 k.o.)!

Rosjanin został niedawno wykluczony bezterminowo z rankingów federacji WBC w związku z ubiegłorocznymi wpadkami dopingowymi, ale to nie oznacza, że nie może toczyć walk. Były czempion WBA zamierza wrócić na ring w Moskwie 1 lipca i szuka rywala.

Jak poinformował Mateusz Borek w magazynie "Puncher" obóz Powietkina skontaktował się z otoczeniem Zimnocha. Polak prawdopodobnie nie jest jedynym wariantem wyboru, ale niewykluczone, że ze względu na niezbyt wygórowane wymagania finansowe może być brany pod uwagę na poważnie. Jak dowiedział się "Super Express", dziś pięściarz spotka się z promotorem Tomaszem Babilońskim, by omówić szczegóły oferty.

Powietkin w przeszłości dwukrotnie walczył z Polakami – w 2013 roku znokautował Andrzeja Wawrzyka w 3 rundzie, a w 2015 roku wygrał przez t.k.o. w 12 rundzie z Mariuszem Wachem.

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: