SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Zmarł Lou Duva. Trenował Andrzeja Gołotę i inne legendy boksu

Zmarł Lou Duva. Trenował Andrzeja Gołotę i inne legendy boksu

09.03.2017, godz. 09:42
Lou Duva, boks
Lou Duva (drugi od prawej) i Andrzej Gołota (pierwszy z lewej) foto: EAST NEWS

Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych. W wieku dziewięćdziesięciu czterech lat zmarł Lou Duva. Legendarny trener wielu mistrzów świata zajmował się także Andrzejem Gołotą. Szkoleniowiec pokładał w Polaku wielkie nadzieje i uważał, że ma ogromny talent.

Lou Duva zmarł po kilku dniach pobytu w szpitalu w Paterson. Przed śmiercią zdążył wydać książkę, w której pisał o Andrzeju Gołocie. Z rozdziału poświęconemu "Andrew" można wnioskować, że trener widział w Polaku kogoś, kto może zdobyć wszystkie pasy mistrzowskie i postanowił dać mu szansę. Jak wiemy z historii, nasz pięściarz jej jednak nie wykorzystał. Z Gołotą wychodził do ringu między innymi podczas walk z Riddickiem Bowe'em. Po pierwszym starciu tych panów w Madison Square Garden doszło do zamieszek, a trener-legenda został wyniesiony na noszach.

Kilka lat temu w rozmowie z "Dziennikiem" Lou Duva ciepło wypowiedział się o Gołocie. - Wiedziałem, że mogę z niego zrobić mistrza świata wagi ciężkiej. Był duży, miał znakomite warunki fizyczne, chciał i lubił się uczyć - mówił. Oprócz Polaka symbol narożników ringowych prowadził także Evandera Holyfielda i Lennoksa Lewisa, którzy sięgali po mistrzowskie pasy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: