SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Będzie rewanż walki Jędrzejczyk - Kowalkiewicz? Mistrzyni zabrała głos

Będzie rewanż walki Jędrzejczyk - Kowalkiewicz? Mistrzyni zabrała głos

15.11.2016, godz. 12:00
Karolina Kowalkiewicz - Joanna Jędrzejczyk
Karolina Kowalkiewicz - Joanna Jędrzejczyk foto: EAST NEWS

Walka Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz podczas gali UFC 205 była historycznym wydarzeniem polskiego MMA. Dwie nasze zawodniczki starły się w Nowym Jorku i były podziwiane przez miliony! Czy dojdzie do rewanżu? Mistrzyni wagi słomkowej szybko i stanowczo odpowiedziała na to pytanie.

O walce Jędrzejczyk z Kowalkiewicz jeszcze długo będzie się mówić i to nie tylko dlatego, że na wyjątkowej gali UFC biły się dwie Polki. Nasze zawodniczki przede wszystkim stworzyły wielkie show! Przez pięć rund dawały z siebie wszystko, a pretendentka do tytułu była w pewnym momencie bardzo blisko wygranej. Choć na punkty zdecydowanie wygrała Jędrzejczyk, to walkę trzeba uznać za wyrównaną. Moment nieuwagi "JJ" o mało nie kosztował ją mistrzowskiego pasa. Nic dziwnego, że Kowalkiewicz zebrała ogromne brawa za swój występ i pochlebne recenzje.

Natychmiast zaczęto spekulować o rewanżu, ale Jędrzejczyk błyskawicznie ucięła wszystkie spekulacje. - Rewanż? Nie, dajcie spokój. Każda runda była punktowana mniej więcej 10-8 na moją korzyść. Może tylko w czwartej Kowalkiewicz była groźna przez jakieś 10 sekund. Ona nie może liczyć na rewanż po czymś takim. Słyszałam, że zaraz po walce pobiegła do Dany White'a [prezydenta UFC] prosić o drugą walkę, ale bądźmy poważni - mówiła Jędrzejczyk dla mmafighting.com dodając, że wbrew pozorom to nie była jej najtrudniejsza walka w karierze.

Skoro nie ma mowy o rewanżu, to może chociaż uda się nakłonić federację UFC do zrobienia gali w Polsce? O to mocno zabiegały obie fighterki tuż po walce w Madison Square Garden.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: