SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Bonusy za KSW 39: Chalidow, Różalski i Mańkowski wyróżnieni [WIDEO]

Bonusy za KSW 39: Chalidow, Różalski i Mańkowski wyróżnieni [WIDEO]

30.05.2017, godz. 09:21
Marcin Różalski, Fernando Rodrigues Jr.
Marcin Różalski, Fernando Rodrigues Jr. foto: KSW

W sobotę na PGE Narodowym odbyła się historyczna gala KSW 39: Colosseum, na której walczyły najsłynniejsze postaci MMA w Polsce. Nie brakowało znakomitych pojedynków, efektownych nokautów czy pomysłowych akcji, a kilka dni po tym wydarzeniu organizatorzy postanowili przyznać bonusy za galę. Wyróżnieni zostali Mamed Chalidow, Borys Mańkowski, Marcin Różalski i Michał Andryszak.

Bonusy przyznawane są tym zawodnikom, którzy podczas gali prezentowali się najefektowniej i przeprowadzali najciekawsze akcje. Nie inaczej było w przypadku KSW 39: Colosseum, a organizatorzy postanowili przyznać nagrody finansowe czterem fighterom, dzięki którym widowisko na PGE Narodowym zostanie zapamiętane na lata.

Walka wieczoru: Mamed Chalidow - Borys Mańkowski

Ostatni pojedynek gali, starcie dwóch mistrzów - tak zapowiadano rywalizację dwóch przyjaciół, którzy na arenie nie zamierzali się oszczędzać. Ich walka stała na bardzo wysokim poziomie pod względem taktycznym i technicznym, a widzowie mogli podziwiać efektowne ciosy i znakomite uniki. Z bardzo dobrej strony pokazał się Mańkowski, który sprawił starszemu koledze mnóstwo problemów. Ostatecznie jednak to Chalidow wygrał jednogłośną decyzją sędziów, ale zdaniem wielu kibiców i ekspertów jego rywal bardziej zasłużył na zwycięstwo w tym pojedynku.

Nokaut wieczoru: Marcin Różalski (vs Fernando Rodrigues Jr.)

Różalski od pewnego czasu myśli już o zakończeniu kariery w MMA, ale po pokonaniu Mariusza Pudzianowskiego dostał możliwość walki o pas. Ta odbyła się właśnie podczas KSW 39. Polak nie był faworytem starcia z Fernando Rodriguesem Jr., ale już w szesnastej sekundzie powalił rywala znakomitym prawym sierpowym. Ten jak kłoda padł na ziemię i już się nie podniósł, a Różalski odniósł efektowne zwycięstwo.

Poddanie wieczoru: Michał Andryszak (vs Michał Kita)

Andryszak pierwotnie nie był przewidziany w karcie walk KSW 39, ale niemalże w ostatniej chwili zastąpił w niej kontuzjowanego Karola Bedorfa i zmierzył się z doświadczonym Michałem Kitą. I pokazał się ze świetnej strony! Choć tym razem nie znokautował rywala, do czego już przyzwyczaił, to doprowadził do poddania, które wyróżnili organizatorzy gali.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: