SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma Były mistrz KSW miał poważny wypadek. Podczas gaszenia pożaru, zapadła się podłoga

Były mistrz KSW miał poważny wypadek. Podczas gaszenia pożaru, zapadła się podłoga

30.06.2017, godz. 12:01
Maciej Jewtuszko
foto: Facebook

Pięć lat temu Maciej Jewtuszko był na ustach kibiców i ekspertów MMA w Polsce. "Irokez" zdobył wtedy pas mistrzowski federacji KSW w kategorii lekkiej. Od marca 2016 roku nie wszedł na arenę i poświęcił się w pełni swojemu drugiemu zajęciu. Jewtuszko jest strażakiem. Podczas ostatniej akcji z jego udziałem doszło do wypadku. Pod wojownikiem załamała się podłoga i trafił do szpitala.

Maciej Jewtuszko pracuje w szczecińskiej straży pożarnej. Wiadomo, że jest to zawód obarczony ogromnym ryzykiem. Niedawno "Irokez" niósł pomoc, gasząc pożar. W pewnym momencie podłoga pod nim się zawaliła i były mistrz KSW dość poważnie ucierpiał. 36-latek trafił do szczecińskiego szpitala, gdzie założono mu kołnierz ortopedyczny. Sam zainteresowany starał się bagatelizować sprawę. "Taka robota, nic mi nie jest, będę żył" - napisał na Twitterze.

Mamed Chalidow może walczyć w Turcji. Rosyjska federacja potwierdziła termin gali

Stanowisko zajęło także KSW. Największa federacja mieszanych sztuk walki w Europie wyraziła nadzieję, że "Irokez" już niedługo wróci do oktagonu, by podjąć kolejne sportowe wyzwania. "W trakcie gaszenia pożaru zawaliła się pod nim podłoga. Mamy nadzieję, że Maciej Jewtuszko szybko wróci do zdrowia i będziemy mogli go oglądać po wakacjach w naszych galach" - napisano na facebookowym profilu organizacji.

 

Służba #niezniszczalny#staraz#pozarna#fierfighter#irokez81#psp#szczecin#zyje#i#tak#zawalcze#na#ksw40

A post shared by Maciej Jewtuszko (@irokez81) on Jun 29, 2017 at 7:13am PDT

Źródło: EskaGo
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: