SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Conor McGregor bez pasa mistrzowskiego UFC! Federacja zabrała mu tytuł

Conor McGregor bez pasa mistrzowskiego UFC! Federacja zabrała mu tytuł

28.11.2016, godz. 07:48
Conor McGregor
Conor McGregor foto: EAST NEWS

W pierwszej połowie października Conor McGregor dokonał rzeczy niezwykłej. Po tym jak pokonał Eddiego Alvareza, jako jedyny w historii, mógł pochwalić się posiadaniem dwóch pasów mistrzowskich federacji UFC. Organizacja nie dała jednak długo cieszyć się Irlandczykowi tym zaszczytem i pozbawiła go jednego z tytułów!

Gdy 12 listopada w Madison Square Garden Conor McGregor znokautował Eddiego Alvareza cały świat mieszanych sztuk walki był pod wrażeniem. Irlandczyk wywalczył pas mistrza federacji UFC w federacji lekkiej i po raz pierwszy w historii zdarzyło się, by jakikolwiek wojownik dzierżył dwa tytuły jednocześnie. Wcześniej "Notorius" zdobył tytuł w wadze piórkowej. Dokonał tego w grudniu ubiegłego roku, gdy nie dał szans Jose Aldo, pokonując go przed czasem.

Ubiegłoroczny przeciwnik McGregora w kontrakcie miał jednak zapis, że w przypadku porażki dostanie rewanż. Druga walka była odkładana, ponieważ Irlandczyk myślał tylko o wyższych kategoriach wagowych i nie miał zamiaru ponownie stanąć w oktagonie naprzeciwko Aldo. UFC w końcu nie wytrzymało i zabrało uwielbianemu przez kibiców zawodnikowi tytuł w wadze piórkowej. Odzyskał go poprzedni właściciel. Na gali UFC 206 odbędzie się walka Max Holloway - Anthony Pettis. Jej zwycięzca dostanie szansę stanięcia w szranki z Aldo i powalczenia o tytuł.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: