SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport sporty walki mma Damian Grabowski rozbity na gali UFC. Wytrzymał w oktagonie 14 sekund i otarł się o rekord [WIDEO]

Damian Grabowski rozbity na gali UFC. Wytrzymał w oktagonie 14 sekund i otarł się o rekord [WIDEO]

31.07.2016, godz. 12:59
Damian Grabowski
Damian Grabowski foto: Super Express

Damian Grabowski chyba nie powalczy więcej w UFC. Polski fighter dokonał w nocy z soboty na niedzielę niezwykłego wyczynu. Potrzebował ledwie 14 sekund walki z Anthonym Hamiltonem, by stracić kontakt z rzeczywistością. Tak szybko znokautował go bowiem Amerykanin. To drugie najszybsze poddanie w historii wagi ciężkiej federacji UFC.

Gong. Natychmiastowy atak Hamiltona. Kombinacja. Próba obrony. Nieudolna. Upadek. Utrata przytomności. Koniec. To bodaj najdokładniejszy opis walki Grabowskiego podczas UFC 201. On sam zapamięta pewnie pierwsze trzy, może cztery pozycje. Przy pozostałych w Atlancie pozostało już tylko 118-kilogramowe ciało fightera, które z impetem padło na deski. Szybszy od niego był w historii wagi ciężkiej w UFC tylko niejaki Todd Duffee, którego Tim Hague posłał do szpitala po 7 sekundach. Nasz wojownik do wyścigu o miano najlepszego jednak nie wystartuje, bo klęska z Hamiltonem to dla niego druga porażka z rzędu. Poprzednio oberwał od Shamila Abdurakhimova, a to oznacza, że jego kontrakt z największą federacją MMA na świecie zostanie najpewniej rozwiązany.

Boli od samego patrzenia. Tylko ostrzegamy:

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: