SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma Emocjonalne wyznanie Kowalkiewicz przed walką z Jędrzejczyk: Nie było mnie stać na spodenki

Emocjonalne wyznanie Kowalkiewicz przed walką z Jędrzejczyk: Nie było mnie stać na spodenki

08.11.2016, godz. 07:59
Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz, UFC
foto: EAST NEWS

W sobotę 12 listopada podczas gali UFC 205 dojdzie do polskiej walki stulecia. Karolina Kowalkiewicz zmierzy się z Joanną Jędrzejczyk w słynnej hali Madison Square Garden. Pierwsza z nich od kilku dni przebywa już w USA, gdzie przechodzi aklimatyzację, lecz zebrała się również na poruszające wyznanie o początkach swojej kariery.

12 listopada polscy kibice wstrzymają oddech, a wszystko za sprawę pojedynku, do którego dojdzie w USA . Podczas gali UFC 2015 w nowojorskiej hali Madison Square Garden staną naprzeciwko siebie Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz. Druga z nich od zeszłego czwartku przebywa już w Stanach Zjednoczonych, a w ostatnich dniach postanowiła odwiedzić słynny plac na Manhattanie, czyli Time Square. Jednak, kiedy na jednym z telebimów zobaczyła swoje zdjęcie, to bardzo się wzruszyła, ponieważ jeszcze kilka lat temu w ogóle by się tego nie spodziewała. W związku z tym postanowiła podzielić się z fanami pewną refleksją. - Cztery lata temu, przed moją pierwszą zawodową walką, nie było mnie stać na spodenki do walki. Kupiłam je w "second handzie" za 5 zł. Teraz moja twarz jest na telebimie w najdroższym reklamowym miejscu świata na Times Square w Nowym Jorku. Wiara i ciężka praca czynią cuda, a marzenia się spełniają - tak brzmi poruszający wpis polskiej zawodniczki na jej portalach społecznościowych.

Karolina Kowalkiewicz do tej pory stoczyła trzy walki w UFC i wszystkie zakończyły się jej triumfami. Wygrała z Randą Markos, Heather Clark i Rose Namajunas. Jednak w czekającym ją pojedynku większe szanse na zwycięstwo daje się Joannie Jędrzejczyk.

4 lata temu, przed moją pierwszą zawodową walką nie było mnie stać na spodenki do walki, kupiłam je w second handzie za 5zl. Teraz moja twarz jest na telebimie w najdroższym reklamowym miejscu świata na Times Square w Nowym Jorku. Wiara i ciężka praca czynią cuda, a marzenia się spełniają 4 years ago when i fought my first professional fight i wore shorts i bought in second hand shop for a dollar. Now my face is on adverts in the most expensive commercial space in the world, on Times Square in New York. Faith and hard work make miracles, dreams really come true #dream #come #true #timessquare #nyc #msg #ufc #ufc205 #happy #happynes #lodz #poland #polishgirl #polishpower

Film zamieszczony przez użytkownika Karolina Kowalkiewicz (@karolinakowalkiewicz) 7 Lis, 2016 o 6:18 PST

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: