Fiodor Jemalianenko powrócił do MMA! Legendarny fighter oberwał, ale wygrał [WIDEO i ZDJĘCIA]

2016-06-18 12:32

Fiodor Jemalianenko znowu na ringu MMA! Legendarny rosyjski fighter MMA, pierwszy globalny gwiazdor mieszanych sztuk walki, pojawił się na gali w Rosji Fight Night 50. Pokonał Fabio Maldonado, ale jego triumf wywołał spore kontrowersje. Głównie dlatego, że Ostatni Car został przez rywala zbombardowany i tylko sędziom zawdzięcza, że nie zakończył walki będąc znokautowany.

Jemalianenko dobrze rozpoczął pojedynek. Ruszył jak dawniej. Do przodu, bez gardy, zasypując rywala gradem ciosów. Maldonado był w tarapatach. Tyle że energii Rosjaninowi wystarczyło ledwie na kilka pierwszych minut. Gdy faktycznie przypominał byłego dominatora ringów MMA. Później do głosu doszedł Brazylijczyk, który kolejnymi sierpami robił spustoszenie na twarzy "Ostatniego Cara". Ten klinczował, ratował się nieczystymi zagraniami, ale w opinii fachowców, walka powinna była zostać przerwana. Nie została, a w kolejnych rundach Rosjanin wrócił do siebie i ostatecznie to on wygrał walkę na punkty 29:28, 29:28, 28:28. Notując pierwsze poważne zwycięstwo po niemal pięciu latach przerwy.