SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Floyd Mayweather i Conor McGregor zarobią fortunę! Niemal 200 milionów do podziału!

Floyd Mayweather i Conor McGregor zarobią fortunę! Niemal 200 milionów do podziału!

22.04.2017, godz. 19:26
Floyd Mayweather
7. Floyd Mayweather (boks) - 765 mln dolarów Bardzo lubi się chwalić swoją fortuną, ale trzeba przyznać, że zdecydowanie ma czym. Choć przeszedł już na sportową emeryturę, to dzięki licznym inwestycjom jego konta wciąż zasilają ogromne sumy pieniędzy.   foto: EAST NEWS

To będzie być może największy finansowy sukces w historii światowego boksu! Dana White, szef federacji UFC, zdradził w ostatnim wywiadzie, ile za swój pojedynek zarobić mogą Floyd Mayweather oraz Conor McGregor. Suma zwala z nóg i wyjaśnia, dlaczego fighter z Irlandii zgodził się walczyć na zasadach bokserskich! Obaj panowie mogą bowiem dostać prawie 200 milionów euro do podziału!

McGregor zgadzając się na pojedynek z Mayweatherem odbiera sobie wszystkie atuty. Będzie udawał boksera i próbował powalić na deski jednego z najlepszych pięściarzy w historii dyscypliny. Ale to akurat zrozumiałe, gdy usłyszymy, ile milionów dolarów może zarobić za ten nietypowy pojedynek. White stwierdził, że wszystko zależy od sprzedaży praw telewizyjnych: - McGregor otrzyma około 75 milionów dolarów, a Mayweather nawet 100.

100 MILIONÓW DOLARÓW za jeden pojedynek. Z gościem, który nigdy nie był bokserem. Kto z was by odmówił? Tym bardziej, że dla Amerykanina będzie to 50. pojedynek w karierze. W poprzednich nigdy nie zaznał goryczy porażki.

- Czy ta walka ma dla mnie sens? Kompletnie nie... Conor jednak chce tego pojedynku, a on kilka razy pomógł nam w trudnej sytuacji i uratował nasze gale. Dlatego się zgadzam. Po prostu staram się to zrozumieć - stwierdził White, informując zarazem, że akurat UFC z walki McGregora i Mayweathera nie otrzyma nawet dolara. Tak się panowie bowiem dogadali, a Irlandczyk prawdopodobnie po pojedynczym występie w boksie zawodowym, wróci do klatki. O ile znajdzie w sobie jeszcze dość zaparcia, by dalej trenować.

Kosmiczne pieniądze. I pozostaje tylko jedno pytanie: czy McGregor ma w ogóle jakiekolwiek szanse z Mayweatherem?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: