SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Gala UFC w Polsce! Światowe gwiazdy MMA powalczą w Ergo Arenie

Gala UFC w Polsce! Światowe gwiazdy MMA powalczą w Ergo Arenie

16.03.2017, godz. 15:23
Ergo Arena, Gdańsk/Sopot
Ergo Arena foto: Super Express

Najlepsza federacja mieszanych sztuk walki na świecie wraca do Polski! Już 21 października w gdańskiej Ergo Arenie odbędzie się gala organizowana przez UFC.

Na konferencji w Londynie federacja UFC ogłosiła, że zorganizuje trzy dodatkowe gale w Europie w 2017 roku. Na szczęście dla nas, jedna z nich odbędzie się w Polsce - w sobotę 21 października w Gdańsku na Ergo Arenie! Po raz ostatni fighterzy najlepszej federacji na świecie gościli w naszym kraju w kwietniu 2015 roku.

Od tamtego czasu MMA zyskało wielu nowych kibiców w Polsce, głównie za sprawą niesamowitej Joanny Jędrzejczyk, mistrzyni kobiet w wadze słomkowej. Najlepsza zawodniczka UFC od lat nie ma sobie równych. Aż cztery razy potrafiła obronić tytuł. Jedną z tych walk "JJ" stoczyła z inną Polką - Karoliną Kowalkiewicz, która choć przegrała, pokazała się ze znakomitej strony. Ona również szybko weszła do czołówki rankingu fighterek, reprezentujących federację UFC.

„Jeśli weźmiemy pod uwagę zainteresowanie Polaków MMA oraz poziom talentu, jaki prezentują polscy zawodnicy walczący w ramach naszej organizacji, powrót UFC do Polski jest dla nas bardzo logiczny." - mówił Joe Carr, starszy wiceprezydent UFC International.

Nie znamy jeszcze karty walk polskiej gali, ale z pewnością nie zabraknie na niej gwiazd światowego formatu. Wszystkie eventy UFC można oglądać na żywo, wyłącznie na Extreme Sports Channel.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: