SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma Gorąco przed walką Jędrzejczyk - Kowalkiewicz! Mistrzyni zaatakowała ciosem głową!

Gorąco przed walką Jędrzejczyk - Kowalkiewicz! Mistrzyni zaatakowała ciosem głową!

11.11.2016, godz. 11:21
Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz, UFC
foto: EAST NEWS

Noc z 12 na 13 listopada będzie historyczna dla polskiego MMA. W legendarnym Madison Square Garden odbędzie się bowiem walka Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz o mistrzowski pas najbardziej cenionej na świecie federacji mieszanych sztuk walki UFC. Na konferencji przed galą było bardzo gorąco, a nasze panie omal się nie pobiły!

Walka Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz elektryzuje nie tylko kibiców w Polsce, lecz także w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza z naszych zawodniczek to mistrzyni federacji UFC w kategorii słomkowej, a swoimi poczynaniami w oktagonie zjednała sobie serca fanów za oceanem. 29-latka z Olsztyna słynie z nieustępliwości, a jej rywalki po starciach często wyglądają jak po zderzeniu z czołgiem. W nocy z soboty na niedzielę Jędrzejczyk czeka trudne zadanie. Naprzeciw czempionki stanie bowiem bardzo zdeterminowana Karolina Kowalkiewicz.

Nie jest tajemnicą, że nasze rodaczki, delikatnie mówiąc, nie pałają do siebie przesadną sympatią. W wywiadach wielokrotnie odgrażały się sobie nawzajem. Gorąco było także podczas konferencji prasowej przed galą UFC 205. W trakcie mierzenia się wzrokiem Jędrzejczyk wyprowadziła przeciwniczce cios głową i szybko odskoczyła. - No chodź, no chodź! - krzyczała Kowalkiewicz. - Ja ci pokażę! - odpowiedziała Jędrzejczyk.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: