SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Iran zemścił się na Donaldzie Trumpie. Ucierpią amerykańscy zapaśnicy

Iran zemścił się na Donaldzie Trumpie. Ucierpią amerykańscy zapaśnicy

03.02.2017, godz. 18:06
Trump odpuszcza Putinowi Krym?
Donald Trump foto: AP

Irańczycy znaleźli sposób jak zemścić się na Amerykanach za dekret podpisany przez Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych swoim podpisem opatrzył dokument zabraniający wjazdu na teren rządzonego przez siebie kraju obywatelom siedmiu państw. Wśród nich są także mieszkańcy Iranu.

Organizatorzy zapaśniczego Pucharu Świata w Iranie w swojej opinii nie mogli podjąć innej decyzji. Według obywateli tego kraju decyzja Donalda Trumpa jest po prostu krzywdząca. - Polityka wizowa Stanów Zjednoczonych nie daje na innej możliwości zaprotestowania, jak odmówienie udziału sportowców z tego kraju w zawodach w Kermanszahu - wyjaśnił ostro rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Iranu Bahram Ghasemi.

Zawody Pucharu Świata, na których nie zobaczymy Amerykanów, odbędą się w dniach 16-17 lutego. Donald Trump swoim podpisem wstrzymał na dziewięćdziesiąt dni możliwość wjazdu do kraju obywatelom nie tylko Iranu, lecz także Iraku, Syrii, Sudanu, Libii, Somalii i Jemenu. W opinii prezydenta światowego mocarstwa są to państwa muzułmańskie, które mają zbyt duże problemy z terroryzmem i stanowią zagrożenie dla ładu w Stanach.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: