SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Joanna Jędrzejczyk: Karolina Kowalkiewicz nie zasługuje na kolejną walkę o pas

Joanna Jędrzejczyk: Karolina Kowalkiewicz nie zasługuje na kolejną walkę o pas

08.02.2017, godz. 12:49
Karolina Kowalkiewicz - Joanna Jędrzejczyk
Karolina Kowalkiewicz - Joanna Jędrzejczyk foto: EAST NEWS

Pod koniec ubiegłego roku Joanna Jędrzejczyk po raz kolejny stanęła do obrony pasa mistrzowskiego federacji UFC w kategorii słomkowej. Jej przeciwniczką była inna Polka - Karolina Kowalkiewicz. Obie wojowniczki dały pełną emocji walkę, a wielu kibiców chętnie obejrzałoby rewanż. Mistrzyni taki scenariusz wykluczyła. - Ona nie zasługuje na walkę o pas w ciągu kolejnych miesięcy - stwierdziła czempionka.

W marcu miną dwa lata od momentu, gdy Joanna Jędrzejczyk wywalczyła pas mistrza federacji UFC w kategorii słomkowej. Wtedy nasza wojowniczka pokonała Carlę Esparzę. Do dzisiaj pozostaje niepokonana, a rywalki nie są w stanie nawet poważnie jej zagrozić. Sama zainteresowana zapowiada na każdym kroku, że zamierza zachować tytuł czempionki aż do przejścia na emeryturę. W ostatniej obronie, pochodząca z Olsztyna zawodniczka, zmierzyła się ze swoją rodaczką - Karoliną Kowalkiewicz.

Wielu kibiców było oczarowanych starciem dwóch wojowniczek znad Wisły. Nieco inne zdanie ma Joanna Jędrzejczyk. Według mistrzyni była to walka bardzo jednostronna. - Stawiłam czoła Karolinie w mojej ostatniej walce, ale dziś to już przeszłość. Sądzę, że pokazałam, iż Kowalkiewicz jest daleko w tyle za mną. Może i jest twarda, ale dajcie spokój - była między nami duża różnica. Uderzenia, kopnięcia. Dobrze, była niebezpieczna przez chwilę w czwartej rundzie, ale to potrwało może ze 30 sekund i to wszystko. Nie była w stanie zrobić nic więcej. Ona nie zasługuje na ponowną szansę walki o pas w ciągu następnych długich miesięcy - stwierdziła w rozmowie z flocombat.com.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: