SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma Joanna Jędrzejczyk po walce z Kowalkiewicz: Dziewczyny z Polski są najtwardsze na świecie

Joanna Jędrzejczyk po walce z Kowalkiewicz: Dziewczyny z Polski są najtwardsze na świecie

13.11.2016, godz. 12:15
Joanna Jędrzejczyk
foto: EAST NEWS

Joanna Jędrzejczyk wyszła zwycięsko z pojedynku z Karoliną Kowalkiewicz. Olsztynianka obroniła mistrzowski pas UFC w wadze słomkowej, lecz musiała się sporo natrudzić. Predendentka do tytułu mocno obiła swoją rywalkę, która po zakończeniu walki ze złamany nosem udała się do szpitala.

Joanna Jędrzejczyk decyzją sędziów pokonała Karolinę Kowalkiewicz w walce o pas UFC w wadze słomkowej. Ci punktowali 49:46 dla "JJ", choć w czwartej rundzie nie wiele brakowało, a pretendentka do tytułu wygrałaby tę walkę, ponieważ zadała kilka mocnych ciosów, po których Jędrzejczyk mocno się zachwiała. - Nie ucierpiałam tak bardzo, "wyłączyło mnie" na sekundę. Czułam, że kontroluję przebieg wydarzeń. Jestem bardzo zadowolona z tego, że Karolina i inni polscy zawodnicy dołączyli do UFC. Dziewczyny z naszego kraju są najtwardsze na świecie. Jestem pokorna i skoncentrowana na pracy, każdego dnia podejmuję wyzwanie. Właśnie dlatego ciągle jestem na szczycie - skomentowała na gorąco 29-latka.

Po walce Joanna Jędrzejczyk ze złamanym nosem udała się do szpitala. To efekt ciosów wyprowadzonych przez Karolinę Kowalkiewicz w czwartej rundzie, kiedy posłała prawy krzyżowy oraz trafiła rywalkę łokciem. - Z tego co wiem, ona ma złamany nos i dosyć duże obrażenia na buzi. Jest też bardzo spuchnięta - mówiła 31-latka.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: