SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Joanna Jędrzejczyk zdradza, kiedy zakończy karierę

Joanna Jędrzejczyk zdradza, kiedy zakończy karierę

16.12.2016, godz. 12:42
Joanna Jędrzejczyk z mistrzowskim pasem UFC
foto: EAST NEWS

Joanna Jędrzejczyk jest niekwestionowaną mistrzynią UFC w kategorii słomkowej. Najlepsza światowa federacja z trudem szuka dla niej rywalek na poziomie, bo "JJ" znacznie odstaje od reszty. To, a także inne czynniki sprawiają, że Jędrzejczyk już niedługo planuje zakończyć karierę. Ma jednak w planach jeszcze jedno mistrzostwo.

Joanna Jędrzejczyk ma 29 lat, ale już poważnie myśli o zakończeniu kariery. Odkąd pojawiła się na scenie kobiecego MMA żadna inna zawodniczka na świecie nie potrafiła się zbliżyć do jej poziomu. Co ciekawe, najtrudniejszą walkę stoczyła na poprzedniej gali UFC z inną Polką, Karoliną Kowalkiewicz, która w 4. rundzie była blisko pokonania mistrzyni. Ten pojedynek na punkty wygrała jednak Jędrzejczyk. Był to dla niej trzynasty triumf w trzynastej walce - jest po prostu perfekcyjna.

Ostatnio Jędrzejczyk narzekała, że nie bardzo wie, z kim teraz miałaby się zmierzyć. Pokonała praktycznie wszystkie zawodniki ze światowego topu. W rozmowie z portalem Sport.pl przedstawiła swoje sportowe plany na przyszłość. Ile jeszcze powalczy? - Przede mną jeszcze dwa lata kariery. Trzy albo cztery walki. Potem mówię "pas". Nie chcę rozmieniać się na drobne. Chcę zejść ze sceny niepokonana. W wielkiej formie, z mistrzowskim pasem, a najlepiej dwoma. Pomysł na dalszą karierę już mam - mówiła Jędrzejczyk.

Dodała, że jej kolejnym celem jest zdobycia mistrzowskiego pasa w nowej wadze muszej (do 57 kg), która ma zostać wprowadzona do UFC. Jeśli to jej się uda, będzie pierwszą w historii zawodniczką z mistrzostwami w dwóch dywizjach! U panów ostatnio takiej przełomowej sztuki dokonał Conor McGregor.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: