SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Joanna Jędrzejczyk rządzi w UFC. Znów wygrała mistrzowską walkę!

Joanna Jędrzejczyk rządzi w UFC. Znów wygrała mistrzowską walkę!

14.05.2017, godz. 15:42
Joanna Jędrzejczyk
foto: Twitter

Joanna Jędrzejczyk pokonała Jessikę Andrade i utrzymała mistrzowski pas wagi słomkowej UFC. W Dallas Polka dała pokaz świetnej techniki i znakomitej pracy w defensywie. Sędziowie nie mieli problemów ze wskazaniem zwyciężczyni, dlatego podczas gali UFC 211 byliśmy świadkami kolejnej wygranej polskiej mistrzyni.

Przez cały pojedynek niższa i lepiej zbudowana Andrade próbowała sprowadzić walkę do parteru. Podejmowała liczne próby złapania Jędrzejczyk i obalenia jej na plecy. Tym zaskoczyła Polkę w pierwszej rundzie, kiedy udało jej się dopiąć swego i sprowadzić walkę do parteru na kilka minut. Jędrzejczyk uwolniła się jednak i wyciągnęła wnioski. W kolejnych odsłonach pojedynku nie pozwoliła już się przewrócić. Była skoncentrowana w defensywie i raz po raz uwalniała się spod uchwytu brazylijskiej zawodniczki.

Joanna Jędrzejczyk znakomicie pracowała na nogach, czym znacznie utrudniała sprawę skracającej dystans Andrade. Polka popisywała się licznymi kombinacjami. Sporo jej ciosów dosięgnęło twarzy Jessiki. Publiczność żywiołowo reagowała na poczynania Polki w oktagonie. Szczególnie kopniaki podobały się widzom, zgromadzonym w hali w stanie Teksas. Kilka "head kicków" mocno odcisnęło swoje piętno na Andrade.

Sędziowie nie mieli problemów, by wskazać kto był lepszy. Punktowali 50:45, 50:44 i 50:45 dla Jędrzejczyk. Komentatorzy i widzowie byli pod wrażeniem występu Polki. Pomimo silnej rywalki, mistrzyni z Olsztyna potrafiła zminimalizować jej atuty, a sama pokazała świetną technikę i moc. Joanna Jędrzejczyk wciąż niepokonana i wciąż z pasem mistrzowskim. I jak powiedziała po pojedynku: "Nikt go nie odbierze". Oby tak było.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund
False 3213 False 1 2017-05-13 23:00:00 True 35
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: