SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Karolina Kowalkiewicz: Rewanż z Jędrzejczyk na PGE Narodowym to byłoby coś ekstra!

Karolina Kowalkiewicz: Rewanż z Jędrzejczyk na PGE Narodowym to byłoby coś ekstra!

13.11.2016, godz. 10:12
Karolina Kowalkiewicz
foto: EAST NEWS

Karolina Kowalkiewicz przegrała z Joanną Jędrzejczyk w walce o pas UFC w wadze słomkowej. Mimo wszystko postawiła bardzo trudne warunki naszej mistrzyni, która musiała się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, aby wyjść zwycięsko z tego pojedynku. - Jestem trochę smutna i zła na siebie, ponieważ nie wiele zabrakło. Następnym razem będzie lepiej - powiedziała Kowalkiewicz, która dodała, że chciałaby stoczyć rewanż w Polsce.

W nowojorskiej hali Madison Square Garden doszło do polskiej walki stulecia w MMA, w której Joanna Jędrzejczyk zmierzyła się z Karoliną Kowalkiewicz. Choć mistrzyni obroniła pas UFC w wadze słomkowej, to pretendentka do tytułu postawiła jej trudne warunki i nie wiele brakowało, a wygrałaby ten pojedynek.

- Powiem w takim slangu sportowy MMA "usadziłam ją" i tam był moment, kiedy nie wiele zabrakło do zakończenia tej walki. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, bo wszyscy mówili, że Asia skończy mnie maksymalnie w trzeciej rundzie, walczyłyśmy pięć. Nie wyglądam aż tak strasznie, jak jej poprzednie rywalki. Z tego co wiem, ona ma złamany nos i dosyć duże obrażenia na buzi. Jest też bardzo spuchnięta. Utarłam nosa wszystkim niedowiarkiom, którzy we mnie nie wierzyli - powiedziała Kowalkiewicz.

- Super gala, super emocje. Jest to coś niesamowitego, że mogę tu być i być częścią tej gali. Oczywiście jestem trochę smutna i zła na siebie, ponieważ nie wiele zabrakło i mogłam wygrać tę walkę, ale wyciągnę z tego wnioski i będę trenować jeszcze ciężej. Następnym razem będzie lepiej - stwierdziła urodzona w Łodzi zawodniczka. Po chwili dodała, że nie miałaby nic przeciwko, aby kolejne starcie z Joanną Jędrzejczyk odbyłoby się w Polsce. - Fajnie byłoby zrobić rewanż w Polsce na Stadionie Narodowym. To byłoby coś ekstra - dodała 31-latka.

 

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: