SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Karolina Kowalkiewicz wygrała na gali UFC 201! Rozbiła Rose Namajunas [WIDEO i ZDJĘCIA]

Karolina Kowalkiewicz wygrała na gali UFC 201! Rozbiła Rose Namajunas [WIDEO i ZDJĘCIA]

31.07.2016, godz. 14:04
Karolina Kowalkiewicz - Rose Namajunas
foto: Twitter

Karolina Kowalkiewicz lepsza od Rose Namajunas! Polka w nocy z soboty na niedzielę odniosła trzecie zwycięstwo za oceanem. Na gali UFC 201 wygrała niejednogłośnie na punkty i zbliżyła się do pojedynku o pas mistrzyni w wadze słomkowej, którego posiadaczką jest Joanna Jędrzejczyk. Zobaczcie WIDEO.

To był trudny pojedynek dla Kowalkiewicz. Namajunas dobrze zaczęła pojedynek. Tak jak przewidywali bukmacherzy, to Amerykanka dominowała w oktagonie. Polka długo szukała właściwego rytmu. Zawodniczka z USA próbowała zakończyć pojedynek w parterze. Polka wolała bójkę w stójce, a przede wszystkim - potężne ataki kolanami, które odbierały Namajunas siły. W trzeciej rundzie wyczerpana Amerykanka już tylko walczyła o przetrwanie, a kolejne potężne ciosy łokciami przekonały również sędziów. W tej wyrównanej walce werdykt mógł być tylko jeden. Zwycięstwo na punkty Kowalkiewicz, która dodatkowo otrzymała również nagrodę za najlepszą walkę wieczoru. - Największe zwycięstwo w historii polskiego MMA - to tylko jedna z wielu opinii po walce.

Największe? Być może. Ale już niedługo Kowalkiewicz powinna powalczyć z o pas mistrzyni UFC w wadze słomkowej. Z niejaką Joanną Jędrzejczyk. Zobaczcie WIDEO z walką Kowalkiewicz z Namajunas.
rose przez mmablogteam

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: