SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW 37: Artur Sowiński. Mistrz wagi piórkowej przed kolejnym wyzwaniem

KSW 37: Artur Sowiński. Mistrz wagi piórkowej przed kolejnym wyzwaniem

30.11.2016, godz. 02:45
Artur Kornik Sowiński, KSW 37
foto: Super Express

Na gali KSW 37, która 3 grudnia odbędzie się w Krakowie, Artur Sowiński po raz drugi stanie w obronie pasa mistrzowskiego polskiej federacji w kategorii piórkowej. "Kornik" dzierży tytuł od listopada 2015 roku, kiedy to w stolicy Małopolski pokonał jednogłośną decyzją Klebera Koike Erbsta z Japonii.

Dla Artura Sowińskiego walka w Krakowie na KSW 37 będzie już trzecią, którą stoczy w tym mieście w ciągu dwóch lat. W grudniu 2014 roku pokonał on Vaso Bakocevicia z Czarnogóry przez niejednogłośną decyzję sędziów. Niespełna rok później wywalczył pas mistrzowski w wadze piórkowej dzięki triumfowi nad Kleberem Koike Erbstem. Tym razem sędziowie w stolicy Małopolski nie mieli wątpliwości i decyzja była jednogłośna.

Ostatnio, w swojej pierwszej obronie tytułu, "Kornik" walczył w Warszawie. Jego rywalem był Brazylijczyk Fabiano Silva Da Conceicao i ten pojedynek również rozstrzygnęła jednogłośna decyzja sędziów, oceniających starcie. Na gali KSW 37 Artur Sowiński zmierzy się z Marcinem Wrzoskiem, dla którego walka o pas jest życiową szansą. Zapowiadają się więc wielkie emocje! Relacja NA ŻYWO z gali KSW 37 na sport.se.pl!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: