SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 37: Borys Mańkowski. Wyzwanie dla mistrza wagi półśredniej

KSW 37: Borys Mańkowski. Wyzwanie dla mistrza wagi półśredniej

30.11.2016, godz. 02:45
Borys Mańkowski
Borys Mańkowski foto: KSW

Po ponad roku przerwy Borys Mańkowski wraca do walk w największej polskiej federacji! Na gali KSW 37 mistrz wagi półśredniej zmierzy się z Johnem Maguire'em. Będzie to jego trzecia obrona tytułu, który wywalczył w 2014 roku. W Krakowie czekają nas z pewnością wielkie emocje i wspaniałe starcie.

Borys Mańkowski pierwszy raz szansę na zdobycie tytułu mistrza KSW w wadze półśredniej miał w 2012 roku. W wlace z Asłambekiem Saidowem doznał jednak kontuzji nogi i musiał to starcie poddać. Szansę na tytuł dostał ponownie dwa lata później. W Łodzi doszło do rewanżu z Saidowem i tym razem Mańkowski nie dał się zaskoczyć niczemu. W drugiej rundzie doszedł do dogodnej pozycji i przez duszenie trójkątne pokonał przeciwnika, zdobywając tym samym pas.

Pierwszy raz w jego obronie walczył pół roku później. W Krakowie zmierzył się z Davidem Zawadą i już po nieco ponad minucie wygrał. W październiku 2015 roku Mańkowski po raz kolejny bronił tytułu i tym razem zrobił to skutecznie. W Londynie pokonał Jesse Taylora przez duszenie gilotynowe. Walka z Johnem Maguire'em będzie więc trzecią obroną mistrzostwa dla 27-latka. Gala KSW 37 zapowiada się na jedną z najciekawszych w historii. Sport.se.pl zaprasza na relację NA ŻYWO w INTERNECIE z tego wydarzenia!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: