SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 37: Circus of Pain. Sowiński, Mańkowski, Bedorf. Święto trzech króli w Krakowie

KSW 37: Circus of Pain. Sowiński, Mańkowski, Bedorf. Święto trzech króli w Krakowie

03.12.2016, godz. 15:56
Borys Mańkowski
Borys Mańkowski foto: KSW

Gala KSW 37: Circus of Pain to nie tylko starcie Pudziana z Popkiem. To także pod względem sportowym wydarzenie miesiąca w polskim MMA. W Krakowie dojdzie bowiem do walk w obronie trzech pasów! Artur Sowiński - Marcin Wrzosek, Borys Mańkowski - John Maguire oraz Karol Bedorf - Fernando Rodrigues Jr. Poznajcie polskich mistrzów KSW!

Artur Sowiński, pseudonim "Kornik" - 29 lat (Silesian Cage Club).

Bilans w MMA: 16 walk, 14 zwycięstw, 2 porażki

Przed galą KSW 37 stwierdził, że pojechałby obu. I Mariusza Pudzianowskiego, i Pawła "Popka" Raka. Wystarczyłoby, że wchodziliby na ring po sobie. Dla faceta ważącego 66 kilogramów to dość odważna deklaracja.

Sowiński karierę w MMA zaczynał dekadę temu. W KSW pojawił się w Łodzi, w 2010 roku. Przegrał z Dannym van Bergenem na punkty i... został. Pierwsze pojedynki toczył w wadze lekkiej, gdzie najwięcej emocji wzbudziła jego rywalizacja z Maciejem Jewtuszką. Najpierw wygrał "Kornik", potem mistrzem KSW został jednak Jewtuszko, a Sowińskiemu została walka o pas wagi piórkowej. Osiągnął go rok temu. W Krakowie. W starciu z Kleberem Koike Erbstem.

Ciekawostka? W 2011 roku znokautował go słynny Conor McGregor, absolutnie największa gwiazda federacji UFC.

Borys Mańkowski, pseudonim "Diabeł Tasmański" - 27 lat (Ankos Zapasy)

Bilans w MMA: 24 walki, 18 zwycięstw, 5 porażek, 1 remis

Ponoć najlepiej wyszkolony fighter w całej federacji KSW. Mariusz Pudzianowski wspomina czasami, że "chciałby tyle umieć". Król parteru, zdolny poddać każdego przeciwnika. Mańkowski to jeden z bardziej doświadczonych mistrzów KSW. Tytuł dzierży od maja 2014 roku. Zrewanżował się wówczas za porażkę Aslambekowi Saidowi i od tamtej pory jest już niepokonany.

Statystyki psują my występy z początku kariery. Na przełomie 2009 i 2010 roku Polak odniósł cztery porażki z rzędu. Chwilę potem zremisował jeszcze w dyskusyjny sposób z Peterem Sobottą (werdyktem wygrał, triumf odebrali mu organizatorzy gali) i od tamtej pory pewnie zmierza już na szczyt MMA.

Karol Bedorf, pseudonim "Coco" - 33 lata (Berserker's Team / Ankos Zapasy)

Bilans w MMA: 16 walk, 14 zwycięstw, 2 porażki

Najsilniejszy mistrz KSW. Król wagi ciężkiej. Zdobywca Heraklesa za nokaut roku 2015. Na nagrodę zasłużył, w koncertowy sposób powalając Michała Kitę podczas zeszłorocznej gali KSW w Krakowie.

Mistrz KSW od 2013 roku, gdy pokonał Pawła Nastulę. Legendarny judoka poddał pojedynek przez kontuzję. Od tamtej pory łączony z różnymi fighterami. Między innymi Mariuszem Pudzianowskim, który jednak po serii porażek stracił szansę walki o tytuł. Bedorf tymczasem w tym czasie wpisał sobie do CV kilka znanych nazwisk. Rozbił między innymi Petera Grahama, Oliego Thompsona, Rollesa Gracie oraz Jamesa McSweeneya. Tego ostatniego pobił na gali KSW 34 w Warszawie.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: