SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 37. David Zawada - Do trzech razy sztuka?

KSW 37. David Zawada - Do trzech razy sztuka?

01.12.2016, godz. 17:27
David Zawada, KSW 37
foto: printscreen Facebook

David Zawada zmierzy się na gali KSW 37, ponieważ problemy zdrowotne dopadły Macieja Jewtuszkę. Niemiec zawodnik polskiego pochodzenia walczył już dwa razy w trakcie gali KSW, lecz te pojedynki kończyły się jego porażkami. Czy tym razem w końcu uda mu się wygrać?

David Zawada jest młodszym bratem Martina "King Konga" Zawady, który jest weteranem niemieckiej sceny sportów walki, czterokrotnie uczestniczył w galach KSW. 26-latek jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników niemieckiego MMA, gdzie w dziesięciu zawodowych pojedynkach aż dziewięć z nich kończyło jego zwycięstwami. Aż osiem razy kończył przed czasem, a sześć razy wygrywał przez nokaut.

"Sagat", ponieważ taki pseudonim nosi David Zawada dwukrotnie walczył na gali KSW. Podczas swojego debiutu w KSW 29 jego przeciwnikiem w walce o pas wagi półśredniej był Borys Mańkowski i przegrał ten pojedynek. Natomiast w KSW 33 uległ Kamilowi Szymuszowskiemu. 3 grudnia w krakowskiej Tauron Arenie zmierzy się z Robertem Radomskim. Do trzech razy sztuka?

Gala KSW 37 rozpocznie się w sobotę 3 grudnia o godz. 19:00. Sport.se.pl zaprasza na relację NA ŻYWO.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: