SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW 37: David Zawada - sylwetka. Do trzech razy sztuka?

KSW 37: David Zawada - sylwetka. Do trzech razy sztuka?

30.11.2016, godz. 02:45
David Zawada
David Zawada foto: Facebook

David Zawada 3 grudnia na KSW 37 stoczy walkę z Robertem Radomskim. Tego pojedynku miało nie być na gali "Circus of pain", ale obaj fighterzy wskoczyli do karty walk w ostatniej chwili! Zastąpią Macieja Jewtuszkę i Yasubeya Enomoto. Jak Zawada spisze się w oktagonie? Miał mało czasu na przygotowania.

David Zawada dowiedział się o swojej walce na dwa dni przed rozpoczęciem gali KSW 37, więc jego forma jest jedną wielką niewiadomą. Trudno przygotować się do starcia w oktagonie w 48 godzin, ale jego rywal jest w podobnym położeniu. "Gotowy czy nie, jadę po swoje" - pisał na swoim Facebooku Niemiec polskiego pochodzenia. Choć ma niezły bilans zwycięstw (12-3, z czego dziewięciokrotnie nokautował rywali) to na KSW nie miał szczęścia.

David Zawada jest młodszym bratem Martina "King Konga" Zawady, który jest weteranem niemieckiej sceny sportów walki, czterokrotnie uczestniczył w galach KSW. 26-latek jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników niemieckiego MMA, gdzie w dziesięciu zawodowych pojedynkach aż dziewięć z nich kończyło jego zwycięstwami. Aż osiem razy kończył przed czasem, a sześć razy wygrywał przez nokaut.

Zawada do tej pory dwa razy walczył na galach KSW i oba te pojedynki przegrał. 6 grudnia 2014 roku uległ Borysowi Mańkowskiemu (KSW 29 Reload), a 28 listopada 2015 roku przegrał z Kamilem Szymuszowskim (KSW 33). Czy wreszcie szczęście się do niego uśmiechnie i pokona rywala na gali KSW?

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: