SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW 37: Łukasz Chlewicki. Judoka w MMA

KSW 37: Łukasz Chlewicki. Judoka w MMA

30.11.2016, godz. 02:30
Łukasz Chlewicki
foto: Twitter

Łukasz Chlewicki to jeden z najbardziej wytrzymałych zawodników w polskim MMA. Na gali KSW 37 stoczy swoją piątą walkę w największej rodzimej federacji mieszanych sztuk walki. Żadnej z wcześniejszych nie skończył przed czasem. Utytułowany judoka świetnie radzi sobie w zwarciu i tutaj należy szukać jego szansy z Mansourem Barnaouim.

Łukasz Chlewicki znany jest przede wszystkim ze swoich dokonań w judo. W tej dyscyplinie doszedł niemal do perfekcji i jest posiadaczem czarnego pasa. W przeszłości należał do kadry Polski juniorów i seniorów. Wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych i uczestniczył w mistrzostwach świata i juniorów w judo.

W formule MMA walczył dotąd osiemnastokrotnie. Odniósł czternaście zwycięstw. Dla KSW stoczył na razie cztery walki. W debiucie w federacji pokonał Łukasza Rajewskiego. W kolejnym starciu okazał się słabszy od Mateusza Gamrota, a w dwóch ostatnich zwyciężał Bartłomieja Kurczewskiego i Azi Thomasa. Wszystkie wymienione walki kończyły się jednogłośnymi decyzjami sędziów. W Krakowie umiejętności Chlewickiego sprawdzi Mansour Barnaoui z Francji. Relacja NA ŻYWO w INTERNECIE z KSW 37 na sport.se.pl.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: