SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 37: Maciej Jewtuszko. Efektowny wojownik

KSW 37: Maciej Jewtuszko. Efektowny wojownik

30.11.2016, godz. 02:45
Maciej Jewtuszko
foto: Facebook

Maciej Jewtuszko to jeden z najbardziej efektownych zawodników MMA w Polsce. Już 3 grudnia na gali KSW 37 w Krakowie "Irokez" stanie w szranki z Yasubeyem Enomoto ze Szwajcarii. Dla nieopierzonego w nowej kategorii wagowej Polaka to będzie prawdziwy test. Jego rywal uchodzi bowiem za solidnego wojownika.

Maciej Jewtuszko na gali KSW 37 stoczy swoją szesnastą walkę w formule MMA. Dwanaście starć wygrał, trzy zremisował. Polscy kibice kochają "Irokeza" za prezentowany styl. Polski wojownik walczy bardzo efektownie, a jego nokauty kilka razy wybierane były jako najlepsze danych gal. W 2012 roku pokonał w Warszawie Artura Sowińskiego. Dzięki temu zwycięstwu zdobył mistrzostwo największej federacji MMA w Polsce w wadze lekkiej.

Jewtuszko tytułu bronił tylko raz i to skutecznie. W 2014 roku pokonał Vaso Bakocevicia. Później postanowił zmienić kategorię wagową na półśrednią. W debiucie przegrał decyzją sędziów z Kamilem Szymuszowskim. Po prawie roku ciężkich treningów po raz drugi spróbował swoich sił w kategorii do 77 kilogramów. Tym razem z lepszym skutkiem - w stolicy na gali KSW 34 wygrał przez poddanie Krzysztofa Kułaka. W Krakowie zmierzy się ze Szwajcarem Yasubeyem Enomoto i ich walka zapowiada się niezwykle ciekawie. Relacja NA ŻYWO z gali KSW 37 na sport.se.pl!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: