SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 37: Mansour Barnaoui. Utytułowany Francuz wraca do Polski

KSW 37: Mansour Barnaoui. Utytułowany Francuz wraca do Polski

30.11.2016, godz. 02:30
Mansour Barnaoui
foto: Twitter

Mansour Barnaoui na gali KSW 37 stoczy swoją drugą walkę w największej polskiej federacji MMA. Pierwsze starcie nie zakończyło się dla niego pomyślnie. Teraz utytułowany Francuz chce publiczności w Krakowie pokazać, że wciąż może walczyć na wysokim poziomie i zamierza pokonać Łukasza Chlewickiego.

Mansour Barnaoui to jeden z najbardziej utytułowanych wojowników mieszanych sztuk walki wagi lekkiej na świecie. W 2011 roku wygrał dwa ważne turnieje - 100% Fight - Contenders 10 i 100% Fight 5. Dzięki tym triumfom do 2012 roku dzierżył pas w tej kategorii 100% Fight. Dwa lata posuchy jeśli chodzi o większe sukcesy przerwał, zdobywając pas BAMMA w wadze lekkiej. Posiadaczem tego tytułu był do 2015 roku. Rok temu zdobył mistrzostwo wagi lekkiej M-1 Global. Stracił go po pięciu miesiącach.

W KSW zadebiutował w maju tego roku na gali w Trójmieście. Walka z Mateuszem Gamrotem była bardzo długa - trwała pięć rund po pięć minut i została stoczona w pełnym wymiarze czasowym. Jednogłośną decyzją sędziów zwycięzcą okazał się Polak. W Krakowie Barnaoui będzie chciał pokazać, że nie należy go skreślać i stać go na walkę o najwyższe cele. Na KSW 37 stanie w szranki z Łukaszem Chlewicki. Relacja NA ŻYWO w INTERNECIE z krakowskiej gali na sport.se.pl!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: