SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW 37. Marcin Wójcik - Niepokonany gigant

KSW 37. Marcin Wójcik - Niepokonany gigant

30.11.2016, godz. 02:30
Marcin Wójcik, MMA, KSW
foto: EAST NEWS

Marcin Wójcik na gali KSW 37 w Krakowie zmierzy się ze swoim imiennikiem - Marcinem Łazarzem. W walce tej nie ma zdecydowanego faworyta, ale minimalnie więcej szans przypisuje się pierwszemu z wojowników. Szczególnie, że nie przegrał siedmiu kolejnych pojedynków!

Karierę w zawodowym MMA Wójcik zaczął w 2007 roku, a już w drugim pojedynku trafił do federacji KSW. Tam jednak nie poszło mu najlepiej - przegrał z Tomaszem Niedźwieckim - a kolejne walki, już poza KSW, też nie przebiegały po jego myśli. W końcu trafił jednak do organizacji PLMMA, gdzie wreszcie złapał odpowiednią formę i rozbijał kolejnych przeciwników.

Wreszcie wrócił do KSW, ale po drodze zaliczył też dwa wygrane pojedynki w organizacji FEN. Do Konfrontacji Sztuk Walki ponownie wszedł z dużym impetem, bo mając na koncie pięć kolejnych wygranych i kontynuował znakomitą passę. Na KSW 34 w Warszawie rozprawił się z Tomaszem Kondraciukiem, a dwa miesiące później na gali KSW 35 pokonał Marcina Fijałkę jednogłośną decyzją sędziów.

"The Giant" czyli "Gigant" ma na koncie więc siedem zwycięstw z rzędu, z czego tylko dwie potrwały pełne trzy rundy. Pozostałe kończyły się albo nokautami, albo poddaniami. Przed starciem z Łazarzem Wójcik jest więc mocno rozpędzony. Czy udowodni swoją wartość na sobotniej gali w Tauron Arenie?

Gala KSW 37 rozpocznie się w sobotę 3 grudnia o godz. 19:00. Sport.se.pl zaprasza na relację NA ŻYWO.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: