SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW 37: Mariusz Pudzianowski w MMA. Co osiągnął były strongman w klatce?

KSW 37: Mariusz Pudzianowski w MMA. Co osiągnął były strongman w klatce?

30.11.2016, godz. 11:34
KHALIDOV VS. KARAOGLU, PUDZIANOWSKI VS. RÓŻALSKI.
N/Z MARIUSZ PUDZIANOWSKI. foto: Super Express

Mariusz Pudzianowski przez lata reprezentował Polskę na zawodach strongmanów dla najsilniejszych ludzi świata. W pewnym momencie postawił jednak na MMA i na gali KSW 37 stoczy swoją kolejną walkę. W elektryzującym starciu Pudzian zmierzy się z muzykiem Pawłem Popkiem Rakiem. Według wielu Pudzianowski jest faworytem tej konfrontacji.

Mariusz Pudzianowski po wielu latach stwierdził, ze w zawodach strongman osiągnął już wszystko, dlatego postanowił poszukać nowych wyzwań. Pudzian postawił na mieszane sztuki walki i w 2009 roku na gali KSW 12 zadebiutował w formule MMA. W pierwszej walce wygrał z Marcinem Najmanem. Niespełna rok później Pudzianowski stoczył kolejny pojedynek, w którym pokonał Yusuke Kawaguchiego przez jednogłośną decyzję sędziów.

W 2011 roku Pudzian stoczył kolejne dwie walki. W obu zmierzył się z Jamesem Thompsonem. Pierwsze starcie Polak przegrał, w drugim sędziowie wyżej ocenili jego postawę. Werdykt wzbudził jednak sporo kontrowersji i ostatecznie wynik został anulowany. W ostatnich dwóch starciach Mariusz Pudzianowski przegrał. Najpierw na KSW 32 pokonał go Peter Graham, a na KSW 35 lepszy okazał się Marcin Różalski.

Były strongman wydaje się być faworytem starcia z Pawłem Popkiem Rakiem na KSW 37. Siłacz jest znacznie lepiej zbudowany, ma także większe doświadczenie. Oktagon rządzi się jednak swoimi prawami i dopiero 3 grudnia będziemy mądrzejsi o wiedzę, który z tych dwóch wojowników jest lepszy. Sport.se.pl zaprasza na relację NA ŻYWO w INTERNECIE z gali KSW 37.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: