SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 39: Ariane Lipski - piękna polska Brazylijka nie uznaje kompromisów

KSW 39: Ariane Lipski - piękna polska Brazylijka nie uznaje kompromisów

26.05.2017, godz. 14:34
Ariane Lipski, KSW 33
Ariane Lipski foto: Facebook

Ariane Lipski to zawodniczka, która na KSW 39 z pewnością przyciągnie uwagę szczególnie męskiej części publiczności. Piękna Brazylijka ma polskie korzenie i jak sama niegdyś przyznała, w jej rodzinie mówi się w naszym języku. Zaledwie 23-letnia wojowniczka na PGE Narodowym stanie przed ogromną szansą. Szefowie federacji uznali, że warto dać jej szansę pojedynku o pas w kategorii muszej.

Ariane Lipski swoją zawodową karierę w MMA zaczęła bardzo wcześniej. Urodzona w 1994 roku wojowniczka miała zaledwie dziewiętnaście lat, gdy na brazylijskiej gali NCF 17 w Balneario Camboriu pokonała przez jednogłośną decyzję sędziów Daianę Torquato. Od tego czasu zawodniczka z Kraju Kawy, która ma polskie korzenie, stoczyła jedenaście zawodowych walk w mieszanych sztukach walki. Osiem z nich wygrała i tylko trzykrotnie schodziła z areny z opuszczonym czołem.

W KSW Ariane Lipski zadebiutowała w listopadzie 2015 roku. Na gali KSW 33 w Krakowie pokonała Katarynę Lubońską w drugiej rundzie przez ciosy pięściami na korpus. Swoją drugą szansę od największej federacji MMA w Europie otrzymała w październiku ubiegłego roku. Pokonała w Zielonej Górze Niemkę Sheillę Gaff. Szefowie organizacji uznali, że Brazylijka jest gotowa na największe wyzwania. Na gali KSW 39 Ariane Lipski powalczy o pas mistrzowski w kategorii muszej. Jej przeciwniczką będzie Diana Belbita z Rumunii.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: