SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW 39: Fernando Rodrigues Jr. - pierwsza obrona pogromcy Bedorfa

KSW 39: Fernando Rodrigues Jr. - pierwsza obrona pogromcy Bedorfa

25.05.2017, godz. 13:05
Fernando Rodrigues Jr.
Fernando Rodrigues Jr. foto: KSW

Fernando Rodigues Jr. to człowiek, który na KSW 39 po raz pierwszy stanie w obronie pasa mistrzowskiego. W grudniu ubiegłego roku Brazylijczyk na gali KSW 37 w Krakowie dość niespodziewanie pokonał Karola Bedorfa. Fernando Rodrigues Jr. ma świetne statystyki i Marcin Różalski, który powalczy z nim na PGE Narodowym będzie miał bardzo trudne zadanie.

Fernando Rodrigues Jr. urodził się 29 maja 1987 roku. Oznacza to, że jeśli 27 maja na KSW 39 pokona Marcina Różalskiego, to zrobi sobie świetny prezent urodzinowy. Zatrudnienie Brazylijczyka przez szefów rodzimej federacji okazało się strzałem w "dziesiątkę". W swoim debiucie w KSW zmierzył się z mistrzem w wadze ciężkiej Karolem Bedorfem. Polak był zdecydowanym faworytem, ale Fernando Rodrigues Jr. pokazał, że nie wziął się w oktagonie przypadkiem. Nie dość, że zgarnął pas mistrzowski, to jego akcja podczas KSW 37 w Krakowie została wybrana nokautem wieczoru.

W mieszanych sztukach walki urodzony w Sao Paulo wojownik zadebiutował w październiku 2012 roku. Wtedy to pokonał przez techniczny nokaut Jefersona Sousę. Oprócz pasa mistrzowskiego KSW w swojej karierze święcił także kilka innych większych sukcesów. W 2013 roku został mistrzem EFC w wadze ciężkiej, a dwa lata później dotarł do finału prestiżowego turnieju IGF Grand Prix Heavyweight Tournament. W Warszawie Fernando Rodrigues Jr. po raz pierwszy stanie do obrony pasa czempiona KSW przeciwko Marcinowi Różalskiemu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: