SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW 39: Karol Bedorf po operacji. Nie powalczy na PGE Narodowym!

KSW 39: Karol Bedorf po operacji. Nie powalczy na PGE Narodowym!

15.05.2017, godz. 18:01
Karol Bedorf
Karol Bedorf podczas KSW 33 foto: KSW

Karol Bedorf (14-3, 5 KO, 3 Sub) nie wystąpi na gali KSW 39: Colosseum, która odbędzie się 27 maja na PGE Narodowym w Warszawie. 33-latek doznał bardzo ciężkiej kontuzji i musiał się poddać zabiegowi, który wyklucza jego walkę z Michałem Kitą (17-8, 9 KO, 6 Sub). Były mistrz KSW w wadze ciężkiej całkowicie zerwał ścięgno Achillesa!

Na gali KSW 39 na PGE Narodowym miało dojść do rewanżowej walki pomiędzy Karolem Bedorfem a Michałem Kitą, ale pierwszy z zawodników doznał ciężkiej kontuzji i ostatecznie nie zobaczymy go w akcji. 33-latek zerwał ścięgno Achillesa i musiał poddać się operacji. Teraz czeka go kilka tygodni przerwy rehabilitacji i oczywiście także przerwy w treningach.

W zamian za niego z Kitą powalczy inny zawodnik Ankosu MMA Michał Andryszak (18-6, 12 KO, 5 Sub). 25-latka nazywa się królem nokautu, a jego pojedynki bywają zwykle bardzo efektowne, choć krótkie. Ze wszystkich tylko dwa kończyły się później, niż w pierwszej rundzie!

O swojej kontuzji Bedorf poinformował za pośrednictwem Facebooka - Z przykrością muszę poinformować, że z powodu całkowitego zerwania ścięgna achillesa w lewej nodze, musiałem niezwłocznie poddać się operacji chirurgicznej, przez co nie wystąpię podczas nadchodzącej Gali KSW na Stadionie Narodowym. Jest mi bardzo przykro nie tylko z powodu faktu, że przez pięć miesięcy przygotowywałem się do walki, która miała być dla mnie drogą do odzyskania mistrzowskiego pasa co jak się okazuje jest czasem straconym, ale również dlatego, że przez kolejne kilka tygodni nie będę mógł w ogóle trenować. Bardzo dziękuję wszystkim tym osobom, które w tym trudnym czasie są ze mną. Liczę również na Wasze zrozumienie i obiecuję, że tak szybko jak to będzie możliwe będę chciał wrócić w mistrzowskiej formie, by znów toczyć walki w oktagonie - czytamy w komunikacie.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: