SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 39: Kleber Koike Erbst to mistrz walki w parterze! [SYLWETKA]

KSW 39: Kleber Koike Erbst to mistrz walki w parterze! [SYLWETKA]

25.05.2017, godz. 18:28
Kleber Koike Erbst
Kleber Koike Erbst foto: KSW

Już 27 maja na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się historyczne wydarzenie MMA. Gala KSW 39: Colosseum będzie jedną z największych w historii sportów walki! W pojedynku o mistrzostwo kategorii piórkowej Kleber Koike Erbst spróbuje odebrać pas Marcinowi Wrzoskowi. Zawodnik mieszkający w Japonii jest zabójczo skuteczny w parterze. Jaki sposób znajdzie na Polaka, który uwielbia bój w stójce?

Kleber Koike Erbst - kim jest? To 27-letni fighter pochodzący z Brazylii, ale od dłuższego czasu mieszkający w Japonii. To jednak Ameryce Południowej zawdzięcza swój znakomity styl walki. Ma czarny pas w brazylijskim jiu-jtsu, co oznacza, że jest mistrzem parteru. Jego strategia w klatce jest prosta - rzuca się na przeciwnika, sprowadza go na matę i stosuje taki chwyt, z którego już rywal nie ucieknie. Jest w tym niesamowicie skuteczny. W całej swojej karierze wygrał 21 walk, z czego aż 18 przez poddanie! Najczęściej pokazywał swoje wyjątkowe umiejętności w Japonii, gdzie stoczył większość swoich walk. Jego azjatyckie podboje dostrzegła federacja KSW.

Koike po raz pierwszy przyleciał do Polski na galę KSW 30: Genesis. Od razu stał się ulubieńcem publiczności, bo w efektowny sposób rozprawił się z faworyzowanym Anzorem Ażyjewem. KSW 33 nie było już tak udane dla 27-latka - przegrał z Arturem Sowińskim. Ale na tym nie zakończył przygody z polską organizacją MMA. Na gali numer 36. odniósł kolejne zwycięstwo. Do tego dołożył następne triumfy w Japonii, czym wywalczył sobie prawo walki w pojedynku mistrzowskim! Na gali KSW 39 spróbuje odebrać pas Marcinowi Wrzoskowi. Obaj prezentują zupełnie różne style walki. To starcie zapowiada się wyśmienicie!

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: