SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 39: Marcin Wrzosek - zawrotna kariera mistrza piórkowej

KSW 39: Marcin Wrzosek - zawrotna kariera mistrza piórkowej

26.05.2017, godz. 14:14
Marcin Wrzosek
Marcin Wrzosek foto: EAST NEWS

Marcin Wrzosek szansę od KSW dostał dokładnie rok przed wielką galą KSW 39. To wręcz zaskakujące jak szybko "Polski Zombie" zrobił karierę w największej federacji mieszanych sztuk walki na Starym Kontynencie. W swojej zaledwie drugiej walce w ramach organizacji zdobył pas mistrzowski w kategorii piórkowej. Na KSW 39 Marcin Wrzosek po raz pierwszy stanie do obrony tytułu czempiona.

Marcin Wrzosek w zawodowym MMA zadebiutował w październiku 2011 roku. Urodzony w Bydgoszczy 29-latek na gali STC - Bydgoszcz vs. Toruń pokonał Damiana Domachowskiego przez techniczny nokaut. Na swoją szansę w KSW czekał jednak aż pięć lat. Co ciekawe, przyszła ona w najmniej spodziewanym momencie. W grudniu 2015 roku w Las Vegas Marcin Wrzosek przegrał z Julianem Erosą i wydawało się, że może to wyjątkowo negatywnie wpłynąć na jego dalszą karierę. Na szczęście dla zawodnika porażka nie wpłynęła na decyzję szefów KSW, którzy postanowili go zatrudnić.

Marcin Wrzosek w rodzimej federacji zadebiutował 27 maja 2016 roku, czyli dokładnie rok przed wielką galą KSW 39 Colosseum. W trójmiejskiej Ergo Arenie pokonał wówczas przez jednogłośną decyzję sędziów Filipa Wolańskiego. Po gali starcie "Polskiego Zombie" zostało wybrane walką wieczoru. To skłoniło włodarzy KSW, by na KSW 37 dać mu szansę walki o pas mistrzowski w kategorii piórkowej. W Krakowie wojownik z Bydgoszczy nie dał żadnych szans Arturowi Sowińskiemu i zdobył tytuł. Na KSW 39 Marcin Wrzosek po raz pierwszy stanie do jego obrony. Rywalem Polaka będzie Kleber Koike Erbst.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: