SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW 39: Mariusz Pudzianowski kontra Tyberiusz Kowalczyk! Kim jest rywal Pudziana?

KSW 39: Mariusz Pudzianowski kontra Tyberiusz Kowalczyk! Kim jest rywal Pudziana?

06.03.2017, godz. 07:38
Tyberiusz Kowalczyk
Tyberiusz Kowalczyk foto:

Mariusz Pudzianowski kontra Tyberiusz Kowalczyk - to kolejny hit na gali KSW Colosseum na warszawskim PGE Narodowym. Dojdzie zatem do starcia dwóch byłych strongmanów. "Tyberian", tak jak "Pudzian", przez lata z powodzeniem rywalizował w zawodach siłaczy, a panowie świetnie się znają z tamtych czasów. Wtedy najczęściej górą był Pudzianowski. Jak będzie 27 maja w klatce?

Mariusz "Pudzian" Pudzianowski i Tyberiusz "Tyberian" Kowalczyk mieli się zmierzyć już w 2012 roku na gali w Londynie, ale wtedy pojedynek w ostatniej chwili odwołano, bo organizatorzy nie spełnili swoich finansowych obietnic. Teraz dwaj byli strongmani powalczą na gali KSW 39 na PGE Narodowym. "Tyberian" od dawna powtarzał, że marzy o walce z Pudzianowskim i w końcu się doczekał.

Młodszy od Pudzianowskiego o 2 lata Kowalczyk w MMA stoczył trzy walki i wszystkie wygrał. Co prawda nazwiska i klasa jego rywali na kolana nie rzucają, ale pochodzący z Legnicy siłacz pokazał w klatce, że potrafi być groźny w stójce. Dwa pierwsze pojedynki wygrał przez TKO po silnych uderzeniach. W ostatnim popisał się efektownym duszeniem gilotynowym. Ma 187 cm wzrostu (1 cm więcej od "Pudziana"). Po końcu kariery strongmana tak jak Pudzianowski zrzucił sporo kilogramów mięśni. Ostatnio ważył 115 kg, podobnie jak "Pudzian".

Walka Pudzianowskiego z Kowalczykiem to kolejne hitowe starcie na gali KSW 39. Na PGE Narodowym powalczą również m.in. Mamed Chalidow z Borysem Mańkowskim, Marcin Różalski z Fernando Rodriguesem Jr. czy Paweł "Popek" Rak z Robertem "Hardkorowym Koksem" Burneiką.

autor: Michał Chojecki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: