SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 39: Mateusz Gamrot - lekki czempion

KSW 39: Mateusz Gamrot - lekki czempion

26.05.2017, godz. 14:01
Mateusz Gamrot i Anzor Azhiev wystąpią na KSW 35
foto: KSW

Mateusz Gamrot na wielkiej gali KSW 39 po raz drugi stanie do obrony mistrzowskiego pasa federacji w wadze lekkiej. "Gamer" swoich sił w mieszanych sztukach walki próbuje od pięciu lat i trzeba przyznać, że robi to z powodzeniem. Tytuł czempiona największej federacji MMA na Starym Kontynencie wywalczył rok temu i nie zamierza go oddać nikomu przez dłuższy czas.

Mateusz Gamrot urodził się w 1990 roku w Kudowie-Zdroju. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął od zapasów. Już w tej dyscyplinie osiągał spore sukcesy. W 2008 roku zajął trzecie miejsce w kategorii 66 kg w stylu wolnym na Pucharze Polski seniorów. Rok później osiągał sukcesy w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski juniorów (drugie miejsce) oraz Mistrzostwach Polski juniorów (brązowy medal). W 2010 roku zwyciężył w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym.

W 2012 roku postanowił spróbować swoich sił w mieszanych sztukach walki. Swój debiut w MMA zaliczył na gali XFS - Night Of Champions. Wygrał wówczas przed czasem z Arbim Szamajewem. W KSW zadebiutował już w 2013 roku, gdy pokonał Mateusza Zawadzkiego. Szefowie największej federacji MMA w Europie po trzech latach postanowili dać "Gamerowi" szansę na tytuł. Mateusz Gamrot wykorzystał ją i na KSW 35 zdobył pas w kategorii lekkiej, pokonując Mansoura Barnaouiego. W październiku ubiegłego roku po raz pierwszy obronił tytuł, okazując się lepszym od Renato Gabriela. Na KSW 39 Mateusz Gamrot powalczy z przedstawicielem Irlandii Północnej - Normanem Parke'iem.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: