SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 39: Ostatnia wojna Mameda Chalidowa w MMA?

KSW 39: Ostatnia wojna Mameda Chalidowa w MMA?

26.05.2017, godz. 02:00
Mamed Chalidow, Khalidov, Borys Mańkowski
Mamed Chalidow i Borys Mańkowski foto:

Ikona, legenda, fenomen - to tylko kilka określeń, jakimi można opisać Mameda Chalidowa (37 l., 33-4). Czeczeński wojownik z polskim obywatelstwem w sobotę na gali KSW 39: Colosseum zmierzy się z nową gwiazdą federacji Borysem Mańkowskim (28 l., 19-5). Niewykluczone, że będzie to ostatni bój wielkiego mistrza.Mamed to mistrz wagi średniej (84 kg), Borys dzierży pas wagi półśredniej (77 kg), a ich pojedynek na PGE Narodowym odbędzie się w umownym limicie do 82 kg. Po tej walce wygasa kontrakt Chalidowa z KSW.

- Po walce z Borysem robię 3 miesiące przerwy od treningów. Kończy mi się kontrakt i we wrześniu podejmę decyzję odnośnie do swojej przyszłości w MMA - zapowiedział Chalidow, choć mało kto wyobraża sobie kolejne gale bez czeczeńskiego gwiazdora. - Rozłożę namiot u Mameda w ogródku i będę tam koczował, dopóki nie przedłuży umowy - zapowiedział już współwłaściciel federacji KSW Maciej Kawulski.Chalidow jest niepokonany od marca 2010 roku i od tamtej pory wygrał 13 pojedynków. Dwa lata temu pokonał swojego przyjaciela Michała Materlę w boju o pas wagi średniej. Mańkowski w 2014 roku został najmłodszym mistrzem KSW, gdy pokonał. kuzyna Chalidowa, Asłambeka Saidowa.

- Mamed to ikona MMA w Polsce i mój idol. Kiedyś marzyłem, by bić się ze swoimi idolami, teraz marzę, by ich pokonywać - powiedział Mańkowski.Dziś Chalidow i Mańkowski oraz pozostałe gwiazdy KSW spotkają się o 18.00 w Amfiteatrze Bemowo (ul. Raginsa) na oficjalnym ważeniu, które będzie otwarte dla kibiców.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: