SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW 39: Popek vs Hardkorowy Koksu! Kim są? Co osiągnęli? Jak wyglądają? [GALERIA]

KSW 39: Popek vs Hardkorowy Koksu! Kim są? Co osiągnęli? Jak wyglądają? [GALERIA]

27.02.2017, godz. 11:50
Popek wciągnie Koksa?
Popek foto: Instagram

Paweł "Popek" Rak kontra Robert Burneika czyli "Hardkorowy Koksu"! Oto absolutny hit gali KSW 39! Obaj panowie zmierzą się na PGE Narodowym, na największej w historii Starego Kontynentu gali MMA! Pamiętacie "Popka"? Kojarzycie "Hardkorowego Koksa"? Przypominamy wam ich sylwetki.

Paweł Rak / Paweł Ryszard Mikołajuw, a właściwie "POPEK".

Urodzony 2 grudnia 1978 roku. Raper. Karierę zaczynał w "Firmie". Od 2014 roku znany też jako "Król Albanii" z "Gangu Albanii". Znany z kontrowersji. Dokonał między innymi zabiegu skaryfikacji twarzy, a także pokolorował sobie oczy na niebiesko. Wstawił złote zęby, które - jak zapowiadał - chciał wyrwać obcęgami i rozdać biednym. Zasłynął również skandalicznymi teledyskami piosenek. Na jednym z nich - "Pain by My Guest" - "Popek" powiesił się na hakach jak tusza wieprzowa. Głębszego przesłania nie zdradził.

Równolegle do kariery muzycznej, rozwijał się również w sporcie. Na Wyspach Brytyjskich - dokąd wyjechał w 2007 roku, ukrywając się przed polską policją - stoczył trzy walki. Dwie pierwsze wygrał. Trzecią przegrał, co nie spodobało się jego fanom. Za burdy na gali w Reading oraz wyskoki z przeszłości, w 2008 roku został zdyskwalifikowany dożywotnio przez tamtejszą federację.

W 2016 roku "Popek" wrócił wreszcie do Polski. Po ośmiu latach pojawił się również ponownie w oktagonie. Na gali KSW zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim i szybko został znokautowany.

Robert Burneika, a właściwie "Hardkorowy Koksu"

Najsłynniejszy litewski kulturysta. Urodzony 8 lipca 1978 roku w Olicie. W wieku 21 lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczynał jako mechanik samochodowy. To właśnie tam, od współpracowników, nauczył się języka polskiego. Później został kulturystą. Majątek zbił jednak nie na scenie, a w Internecie, gdzie zrobił furorę w roli "Hardkorowego Koksa".

W Polsce szybko stał się celebrytą. W 2015 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył siłownię. Posiada również własną linię suplementów diety "Burneika Sports". W MMA stoczył do tej pory dwie walki. Najpierw w bezlitosny sposób rozbił Marcina Najmana, a później w kontrowersyjnych okolicznościach wygrał pojedynek z Marcinem Ozdobą. Popularny tancerz został zdyswalifikowany za unikanie walki.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: