SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW 39: Mamed Chalidow - Borys Mańkowski. Gdzie oglądać NA ŻYWO TV i STREAM ONLINE?

KSW 39: Mamed Chalidow - Borys Mańkowski. Gdzie oglądać NA ŻYWO TV i STREAM ONLINE?

27.05.2017, godz. 17:45
Mamed Chalidow, Khalidov, Borys Mańkowski
Mamed Chalidow i Borys Mańkowski foto: Super Express

Uczeń vs mistrz. Wojna gigantów. Walka wieczoru. Starcie Mamed Chalidow vs Borys Mańkowski będzie tym, na co czekają kibice podczas KSW 39: Colosseum. W sobotę 27 maja na PGE Narodowym naprzeciw siebie stanie dwóch mistrzów MMA. Który okaże się górą w tym pojedynku? Gdzie oglądać go NA ŻYWO w telewizji oraz ONLINE w Internecie walkę Chalidow - Mańkowski?

Na tę walkę czekają chyba wszyscy kibice MMA w Polsce. Podczas gali KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym zmierzą się dwaj giganci tej dyscypliny - Mamed Chalidow i Borys Mańkowski. Prywatnie przyjeciele. Uczeń i mistrz. Ale na arenie nie będzie mowy o żadnych sympatiach i antypatiach. Liczy się tylko zwycięstwo. Wojna. Pojedynek na miarę walki wieczoru największej historii gali MMA w naszym kraju.

Co ciekawe jeszcze kilka miesięcy temu nie było pewne, czy do walki międzymi oboma gwiazdami dojdzie. Z jednej prostej przyczyny - obaj fighterzy reprezentują inne kategorie wagowe. 36-letni Mamed Chalidow to mistrz KSW w wadze średniej, 27-letni Borys Mańkowski dzierży pas czempiona w wadze półśredniej. Ale okazało się, że obaj doszli do porozumienia i w umówionym limicie wagowym powalczą w sobotę na arenie PGE Narodowego.

Dużo bardziej doświadczonym wojownikiem jest oczywiście Chalidow. Najpopularniejszy chyba obecnie zawodnik MMA w Polsce, a wielu twierdzi też, że najlepszy. 36-latek pozostaje niepokonany od 2010 roku, ma znakomitą passę dwunastu kolejnych zwycięstw, a w ostatnich siedmiu latach tylko trzy razy zdarzyło się, by walczył dłużej, niż jedną rundę. Na sobotniej gali będzie świętował jubileusz, bo starcie z Mańkowskim będzie jego dwudziestą walką w KSW.

Z kolei Borys Mańkowski to od 2014 roku mistrz Konfrontacji Sztuk Walki w kategorii półśredniej. Wtedy też pokonał Aslambeka Saidowa i od tamtej pory trzykrotnie bronił pasa czempiona w walkach z Davidem Zawadą, Jessem Taylorem i Johnem Maguire’em. Obecnie może się poszczycić serią sześciu kolejnych zwycięstw.

Która seria zakończy się w sobotę na PGE Narodowym? Który z przyjaciół okaże się górą? I czy przede wszystkim kibice dostaną taką walkę, na jaką czekają od długich miesięcy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznamy już wkrótce!

Walka Mamed Chalidow - Borys Mańkowski będzie pojedynkiem wieczoru na gali KSW 39: Colosseum. Gdzie obejrzeć ją NA ŻYWO w TV i ONLINE? Ile kosztuje PPV? Wszelkie instrukcje znajdziecie TUTAJ.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: